Vámkezelés mesterséges intelligenciával
A UPS Európai Unióba szállíttató ügyfelei októbertől egy saját fejlesztésű, mesterséges intelligenciával működő eszközt használhatnak a vámkódok automatikus generálásához.

 

Az új eszköz a küldemény feladásakor megadott leírását alapul véve, mesterséges intelligencia és gépi tanulás felhasználásával adja meg az ügyfelek számára az Európai Unió hatóságai által megkövetelt Harmonizált áruleíró (HS) kódokat. Az EU a világ áruforgalmának mintegy 15%-át teszi ki, ezért nem véletlen, hogy a UPS MI-alapú eszköze éppen akkor válik elérhetővé, amikor az új uniós importellenőrzési rendszert (az ICS2-t) bevezetik. Az ICS2 megköveteli a vállalkozásoktól, hogy egy részletes adatlistát adjanak meg a vámkezelt termékeikről.

Az eszköz különösen az Európán kívüli kis- és középvállalkozások számára lesz nagy segítség, akiknek a legtöbbször nincs idejük vagy hiányzik a szükséges tudásuk ahhoz, hogy meghatározzák a termékeikhez tartozó megfelelő HR-kódokat. Az eszköz révén ugyanakkor a UPS ügyfelei mostantól a vámkezelés bonyolult folyamatai helyett az üzleti tevékenységükre koncentrálhatnak. A megoldás egy sikeres tesztidőszakon esett át, ami során több mint 1 millió szállítmányhoz generált megfelelő kódot.

"A megfelelő megoldásokkal a határokon átnyúló szállításnak nem kell bonyolultabbnak lennije, mint az országhatáron belül. A UPS megoldásai révén az ügyfeleink jelentősen csökkenthetik költségeiket azáltal, hogy áruik kevesebb időtt töltenek el a vámon, nem kell felesleges díjakat kifizetniük, és akár a legkisebb vállalkozások számára is elérhetővé teszik a nemzetközi szállítás lehetőségét." – mondta el Stuart Lund, a UPS régiós vámügynöki szolgáltatás vezetője.

 

| Forrás: UPS

5 gyakran ismételt kérdés az Altair mesterséges intelligencia (AI)-alapú mérnöki megoldásairól
A zenon mint moduláris automatizálási platform
A COPA-DATA alapító vezérigazgatójával, Thomas Punzenbergerrel és a szoftvertervezési osztály alelnökével, Günther Haslauerrel készített interjú második részében betekintést nyerhetünk a berendezéskonfigurálás zenon által támogatott jövőjébe. A zenon legfrissebb verziója – a zenon 12 – fontos mérföldkő a szoftverplatform folyamatos fejlesztésének útján.
Minden eddiginél nehezebb antianyag-atommagot fedeztek fel
A RHIC STAR együttműködés – amelynek az ELTE is hivatalos résztvevője – hatmilliárd részecskeütközést vizsgálva észlelte az egzotikus antirészecskéket. A felfedezés az anyag és az antianyag közötti különbségek megismerésében is segítheti a kutatókat.
Aeroszolleválasztó a sörfőzésben
Forradalmi újítás a sörfőzésben: az X-CYCLONE aeroszolleválasztó használata a sörfőzésben.
Automatizálással maradt az élvonalban a villamosipari nagykereskedő
Sok kereskedőnek okoz komoly gondot a növekvő igényeknek való megfelelés és a raktárak hatékonyságának megfelelő szinten tartása.