Az új csatlakozórendszer lehetővé teszi, hogy a hidraulikus hengerekbe ágyazott Temposonics lineáris helyzetérzékelők könnyedén kapcsolódjanak a Tyco/Deutsch DT és az azzal kompatibilis termékcsaládok széles körben elterjedt csatlakozóihoz.
Az új opció a meglévő Temposonics M12 csatlakozórendszerre épül, amit széles körben használnak a mobil hidraulikus alkalmazásokban. A DT csatlakozórendszert beágyazott MH sorozatú érzékelőkkel történő használatra tervezték. A henger falához biztonságosan rögzíthető csatlakozó bármilyen hengeres kialakításba könnyen integrálható, mivel csak egyszerű kerek geometriákat kell hozzá megmunkálni. A csatlakozó bármilyen szögben felszerelhető, és a kívánt irányban rögzíthető.
A felszerelést követően a csatlakozó a telepítés leegyszerűsítése érdekében szabványos csavarokkal vagy egyedi rozsdamentes acél rögzítőelemmel rögzíthető. A szakszerű összeszerelés esetén a rendszer az IP69K szabvány szerinti védettséget biztosít a megfelelő csatlakozóval, vagy anélkül. A rendszer az MH sorozatú érzékelők analóg és CANbus kimenetét egyaránt támogatja. A DT típusú csatlakozók a legszélesebb körben használt elektronikai csatlakozóelemek a nehézgépgyártók között.
A Temposonics új rendszere masszív, nem tartalmaz meneteket, és erőhatásos reteszelést használ. Az új DT csatlakozórendszerrel konfigurált, kompatibilis Temposonics MH-sorozatú érzékelő már milliónyi terepjáró nehézgép esetében segített a költségek csökkentésében azáltal, hogy kiküszöbölte a felesleges adapterek és áthidaló kábelek használatát. A Temposonics MH sorozatú helyzetérzékelőket mezőgazdasági, bányászati, anyagmozgatási alkalmazásokban, valamint építőipari gépekben, terepjárókban, valamint erdészeti és kommunális berendezésekben használják.
Magyarországi forgalmazó: Kvalix Automatika Kft. | kvalix.hu
Szerző: Temposonics
2023.05.30.
160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.