További lépések a szoftverközpontú járművek felé
2024 szeptemberének végén átlépte a tízmilliót a BMW Group azon modelljeinek száma, amelyekbe a bajor prémiumgyártó elérhetővé tette a távolról telepíthető rendszeres szoftverfrissítések technológiáját (BMW Remote Software Upgrades).

 

E szoftverfrissítések online eszközölhetők az arra alkalmas modellek fedélzeti operációs rendszerében, telepítés után pedig azonnal használhatók. „A BMW ma világszerte több mint kilencmillió modell szoftverfrissítésére képes online. Ráadásul így az arra alkalmas modellek teljes járműszoftverét képesek vagyunk frissíteni” – mondta Christoph Grote, a BMW Group elektronikai- és szoftverrészlegének vezető alelnöke. „Ez minden kétséget kizáróan a szoftverközpontú járművek terén felhalmozott szaktudásunkat bizonyítja. A tény, hogy a világ útjain már több mint tízmillió olyan BMW modell közlekedik, amelyek távolról telepíthető rendszeres szoftverfrissítésekre képesek, egyúttal azt is nyomatékosítja, hogy az innováció ezen formája mennyire népszerű ügyfeleink körében” – tette hozzá.

A BMW első ízben öt évvel ezelőtt tette elérhetővé ügyfelei számára az online szoftverfrissítés lehetőségét, amelyet azóta mindegyik márkájára, valamint összes modellsorozatára és összes hajtáslánc-technológiájára kiterjesztett. Az új 9.0 operációs rendszer érkezésével a MINI teljes modellpalettája és a Rolls-Royce Spectre is képes online szoftverfrissítésre. „A távolról telepíthető rendszeres szoftverfrissítések lehetővé teszik számunkra, hogy a járműveket szervizlátogatás nélkül fejlesszük tovább. Ez ügyfeleink még nagyobb kényelmét és még nagyobb biztonságát szolgálja, akik így időről időre egyre több funkciót és innovációt érhetnek el” – fogalmazott Christoph Grote.

 

 

A távolról telepíthető rendszeres szoftverfrissítések technológia egy sor új funkció és innováció telepítését teszi lehetővé. A kényelmi és biztonsági funkciók mellett a szoftverfrissítések az információ-szolgáltató rendszerekre, a vezérlőelektronikára, a hajtáslánc-technológiára és a vezetést támogató rendszerekre is kiterjednek. A rendszeres szoftverfrissítések fontosságát egy ügyfelek körében, nemrégiben elvégzett felmérés is alátámasztja. A BMW Group célja, hogy az e téren megszerzett iránymutató pozíció alapjaira a következő hetekben és hónapokban még tovább építkezzen és olyan típus-specifikus funkciókkal kiegészített, vonzó szoftverfrissítési lehetőségeket kínáljon ügyfeleinek, mint például a Csendes Mód1) vagy a BMW Head-Up kijelző új Curve Ahead View funkciója2), amely a kanyarokban történő virtuális körbetekintést teszi lehetővé.

A BMW Group a hálózatba kapcsolt járművezetés terén is iránymutató. BMW a mai napig világszerte több mint 22 millió összekapcsolt járművével mércét állított az iparág többi szereplője számára. Az olyan funkciók, amelyeket kifejezetten az elektromos autók számára fejlesztettek ki – mint például a tisztán elektromos hatótávolságot maximalizáló „Max Range” funkció vagy a járműtöltésre optimalizált útvonaltervezés –, a hétköznapokban innovatív megoldásként szolgálnak. Az ilyen digitális, prémium járműfunkciók bevezetésével a BMW Group időről időre igazolja, hogy az ügyfélközpontúság és a magával ragadó digitális innovációk mélyen a vállalatcsoport génjeibe vannak kódolva.

1) Elérhető a BMW 8.5 operációs rendszert vagy BMW 9.0 operációs rendszert futtató modellek számára, a BMW Digital Premium ajánlat részeként
2) Elérhető a BMW 9.0 operációs rendszert futtató és BMW Head-Up kijelzővel felszerelt modellek számára, a BMW Digital Premium ajánlat részeként
 
 
| Nyitókép: illusztráció, Adobe Stock
 
160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.