Technológiai referenciaközpont lesz a magyar cég
Együttműködési megállapodást kötött a spanyol járműipari alkatrészgyártó F. Segura Hungária Kft. és a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet a cég szolnoki gyárában induló digitalizálási folyamatról.

 

Lipták-Fegó László, az F. Segura Hungária Kft. szolnoki gyárának igazgatója elmondta: a projekt a Segura  eddigi tízéves, csaknem 16 milliárd forintos fejlesztési programjának újabb lépése, amely további 4 milliárd forintos beruházással fog megvalósulni három-négy év alatt. Az igazgató nagyon fontos lépésnek nevezte az ipar digitalizációját a jelenlegi magyar munkaerő-piaci helyzetben, amely hozzájárul a még hatékonyabb, költségtakarékosabb munkavégzéshez, a termékfejlesztéshez, és segít a gyorsabb piacra jutásban is. A Segura már tíz évvel ezelőtt is termelési referenciaközpont kialakításában gondolkozott, akkor és azóta is vadonatúj gépekkel, installációkkal, berendezésekkel látta el a gyárat.

A most következő beruházás célja, hogy technológiai referenciaközponttá váljon a magyar gyár a Segura-csoporton és Közép-Kelet-Európán belül is. A projekt első szakaszában a jelenleg piacon lévő, általuk használt eszközöket felhőalapú rendszerekkel kapcsolják össze. A második, szintén még az idén megvalósuló lépésben bevezetik a már piacon létező egyéb eszközöket, például a termeléstervezést, a raktárkezelési rendszereket, a kiterjesztett valóság alkalmazását a karbantartásban. A harmadik lépésben az újabb technológiákat aknázzák ki, ilyen például a "dolgok internete", a felhőhöz kapcsolódó érzékelők, adatgyűjtő rendszerek, valamint az önvezető járművek alkalmazása a logisztika területén.

Az igazgató kiemelte: a munkavállalóknak komoly képzésekre lesz szükségük az eszközök használatához, karbantartásához és a lehetőségek teljes mértékű kiaknázásához. A szolnoki cégnél már több mint ötszáz ember dolgozik, saját állományban több mint négyszáz, bérelt állományban mintegy száz ember. A dolgozók száma duplájára nőtt az elmúlt év január óta. A cég legnagyobb partnere a Ford, a Volvo, a Mercedes-csoport, a Volkswagen-csoport egyes tagjai, és nemrég kezdtek együttműködni a Jaguár Land Roverrel. Az F. Segura Hungária Kft. évente mintegy 30-40 millió alkatrészt gyárt, különféle motorokhoz, autókarosszéria elemekhez tartozó fém alkatrészeket, szetteket és szerelvényeket.

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.