A konferencia nyitóelőadását Dr. Charaf Hassan a BME rektora tartotta. Ezt követően a két nap alatt 6 szekcióban folytatódtak a prezentációk. A sort az E-IoT blokk nyitotta, amelynek keretében a rendezvény arany szponzora, az Endrich Bauelemente, valamint neves külföldi cégek, többek között Neocortec A/S, Protek Devices US, Amazon szakemberei tartottak előadásokat.
Az első nap további konferencia témái az ipari digitalizáció, az elektromos autók, automatizálás, elektromágneses szimulációk, valamint a 3D nyomtatás, szkennelés voltak. A második napot a robottechnika nyitotta, ahol az Electrosub ezüst szponzora, az Universal Robots tartott előadást az együttműködő robotokról. Ezen túl szó volt a kollaboratív raktári megoldásokról, a wheel me rendszerről és kutatási, fejlesztési témákról. A szekció panelbeszélgetéssel zárult az automatizálás és robottechnikai hazai helyzetét elemezve.
Ezt követte a kiállítók fóruma, ahol az érdeklődők megismerhették a WIFI7 tervezést, egy magyar innovációt a sugárzások káros hatásainak csökkentésére, majd az AI felhasználásának előnyeit a szövegértésben, pályázati rendszerek kezelésében, valamint a biztonságtechnikában. A konferencia programot a Data EDIH blokkja zárta. A konzorciumot EU-s és kormányzati támogatással azért hozták létre, hogy ingyenes képzéseivel, workshopjaival segítse a kkv-ket a digitalizációs átalakulásban.
Az rendezvényhez nemzetközi B2B találkozó is kapcsolódott az Enterprise Europe Network, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara, valamint az Electrosub team szervezésében. Az Electrosub célja, hogy üzleti és szakmai fórumot kínáljon az innovatív technológiák, a digitalizáció terjesztésében szem előtt tartva a fenntarthatóságot és a fejlődést. A kiállítás és köré szerveződő konferencia egy komplex szakmai és üzleti fórumot kínál.
Electrosub, szakemberek és megoldások szemtől szembe
A piaci szereplők, a kereslet és kínálat az Electrosubon jövőre is: 2025-ben ismét találkozik!
A legközelebbi esemény tervezett időpontja: 2025.október 8-9.
| Fotók: New Technology