Az Endrich GmbH története során jelentős ismertségre tett szert a szenzorika területén.
Az optikai, hőmérséklet, mágneses és radarszenzorok területén nyújtott dizájn-in szolgáltatásokat kiterjesztve, új gyártópartnerével felvértezve a nyomásmérőkkel és nyomástávadókkal bővítette a választékát. Az új franchise partner, a Micro Sensor, 50 éve elkötelezett szenzorfejlesztő és -gyártó, jól ismert az amerikai és ázsiai piacon. 1970 óta fejleszt és gyárt elsősorban piezoelektromos technológián alapuló nyomásmérőket, illetve nyomástávadókat.
A cég a hosszú évek során felhalmozott tapasztalataira alapozva kínál testre szabott megoldásokat változatos alkalmazásokhoz különböző iparágakban, legyen az ipari automatizálás, autóipar, élelmiszeripar, gáz- és olajipar, vízhálózatok vagy szennyvízgazdálkodás. A Micro Sensor úttörő szerepet töltött be a piezoelektromos mérési elvet használó nyomásmérők meghonosításában és gyártásában Kínában. A folyamatos termékfejlesztésre és a sorozatgyártásra fókuszálva mára a világ 90 országba szállít elégedett ügyfeleinek. Termékei a hagyományos méréstechnikai alkalmazások mellett fontos elemei az okos ipar és az okos város megvalósítására való törekvésekben.
Alkalmazások
-
Folyamatirányítás
-
Közművek (víz, gáz)
-
Töltöttségi szintfigyelés
-
Öntözés
-
Gázipari alkalmazások (ATEX tanúsítvánnyal rendelkező eszközök elérhetőek)
-
Élelmiszeripar
-
Klíma- és szellőztető berendezések
-
Vízerőművek
Tulajdonságok
Alap piezorezisztív nyomásmérők

-
Méréshatár 70 mbar – 1000 bar között konfigurálható
-
Folyamat csatlakozás 12,6 mm-től 19,0 mm-ig
-
Korrózióálló változatok tantál, titán, hastelloy C ötvözet vagy rozsdamentes acél
-
Differenciális szenzorok 350 mbar és 35 bar közötti méréshatárral
-
Szilícium nyomáskülönbség érzékelők 350 mbar és 35 bar közötti méréshatárral
Nyomástávadók

-
Méréshatár 70 mbar – 1000 bar között konfigurálható
-
Standard analóg kimeneti opciók (4–20mA, 0–10V, 0,5–4,5V, 0–5V, 1–5V DC)
-
Konfigurálható kábelhossz, elektromos és folyamat csatlakozás rövid szállítási idővel
-
Kábelbe szerelt lélegzőcső (gauge mérési elv esetén)
-
Digitális kimenettel rendelkező változatok (I2C, RS485, MODBUS, HART)
-
Nagy érzékenységű differenciális nyomáskülönbség távadók
-
Folyadékok, lég- és gáznyomás mérés
Cikkünk az Endrich Bauelemente Vertriebs GmbH közreműködésével készült. A megoldásokkal kapcsolatban érdeklődjön az Endrich GmbH budapesti irodájában
Veresegyházy Zsolttól.
Értékesítési iroda: H-1191 Budapest, Corvin krt. 7-13.
Szerző: Endrich GmbH
2021.07.26.
Hamar eldől, hogy a lányok nem lesznek mérnökök A pályaválasztás legtöbbször már a középiskoláig eldől, és a támogató közeg hiánya miatt választja kevesebb lány a műszaki-technológiai hivatást – állapítja meg a CETIN Hungary Zrt. kutatása.
Bármikor beüthet a kritikus rendszerhiba a magyar cégeknél Bőven van mit behoznia Magyarországnak a digitális gazdaság területén. Az uniós ranglistán 22. helyen áll a magyar piac 43,8 pontjával, szemben az 50 pont feletti EU-s átlaggal. A lemaradás a cégvilágban is érezhető, ami részben az informatikushiánnyal, a képzett szakemberek iránti jelentős kereslettel magyarázható.
Automatizálás a robotikában – egy tökéletes robot minden területhez Az ATRO robotrendszer kidolgozásával a Beckhoff új szemléletmódot hozott a robotika világába. Ez egy moduláris rendszer, amelyből bármilyen alkalmazáshoz rendkívül rugalmasan összeállítható a megfelelő robotkinematika.
A logisztikai szektor számára is fontos a kiberbiztonság Az egész EU-ban egységesen magas szintű kiberbiztonságot biztosító intézkedésekről szóló irányelvvel, a NIS2-vel még sokan lehetnek, akik nem találkoztak. Pedig hamarosan számos szereplőt érinthet a fogalom, köztük logisztikával összefüggésben dolgozókat is.
Néhány egyszerű szabály betartásával csökkenthető a kibertámadás veszélye A kiberbűnözők folyamatosan próbálnak átverni bennünket, hogy megszerezzék személyes adatainkat és pénzünket. A G DATA adatbiztonsági cég szakemberei szerint néhány egyszerű szabály betartásával jó eséllyel tudjuk elkerülni az átveréseket.