A 7000 négyzetméteres debreceni üzem önjáró szállító robotokkal és intelligens megoldásokkal képviseli az Ipar 4.0 koncepciót. A közel 36 milliárdos beruházásból elkészült korszerű gyár 100%-ban megújuló elektromossággal működik.
A Vitesco Technologies debreceni új üzeme megnyitásával 450 munkahelyet teremt a városban 2022 közepére. A 35,9 milliárd forintos beruházás keretében elkészülő gyár csúcstechnológiás autóipari elektronikát és sebességváltó vezérlőket állít elő. Emellett az elektromobilitás és a járművek villamosításának más területeivel is foglalkozik, ennek keretében gyártanak 48 voltos indítógenerátort mild hibridekhez. Az üzem az RE100 nemzetközi kezdeményezés tagjaként 100%-ban megújuló elektromossággal működik, akárcsak a Vitesco Technologies közel ötven üzeme világszerte.

A regensburgi székhelyű vállalat a legmodernebb erőátviteli technológiák vezető nemzetközi fejlesztője és gyártója a fenntartható mobilitás érdekében. Az intelligens rendszermegoldásokkal, valamint az elektromos, hibrid és belső égésű erőátviteli berendezések komponenseivel a Vitesco Technologies tisztává, hatékonnyá és megfizethetővé teszi a mobilitást. A termékskála elektromos erőátviteli rendszereket, elektronikus vezérlőegységeket, érzékelőket és szervoberendezéseket, valamint kipufogógáz-utókezelő megoldásokat tartalmaz. 2020-ban a Vitesco Technologies 8 milliárd euró árbevételt ért el, és több mint 40 ezer alkalmazottat foglalkoztatott világszerte mintegy 50 telephelyen.
Szerző: Vitesco
2021.06.25.
Jobb stratégiai döntéseket és több ügyfelet hoz az adatvezérelt üzleti szemlélet A digitalizációra, a mesterséges intelligenciára és a gépi tanulásra építő üzleti, technológiai megoldások ma már nélkülözhetetlen eszközei egy sikeres vállalatnak. Ugyanakkor az alapot jelentő céges adatvagyonnal sokkal kevesebbet foglalkoznak.
Tablettel irányított, a felszállástól leszállásig tartó teljesen automata repülés Sikeres, teljesen automata repülést hajtott végre az Airbus Helicopters Marignane-ban, amelynek célja a még fejlesztés alatt lévő új műszaki megoldások tesztelése volt.
A Microsoft mesterséges intelligencia megoldásával növeli hatékonyságát a Schneider Electric A generatív mesterséges intelligencia (MI) kínálta lehetőségeket is kihasználja a Schneider Electric, hogy hatékonyabbá tegye működését és az új megoldások kifejlesztését. A vállalat törekvéseit a Microsoft Azure OpenAI megoldásával támogatja.
Növekvő kiberfenyegetettség – felértékelődik a megelőzés, és a gyors reakció A kiberbűnözők egyre többször veszik célba az informatikai és a fizikai ellátási láncokat, tömeges kibertámadásokat indítanak, és új módszereket találnak arra, hogy pénzt zsaroljanak ki a kis- és nagyvállalatokból. A legtöbb zsarolóprogram-támadás során személyes vagy kényes üzleti adatokat tulajdonítanak el zsarolás céljából.
A mobil robotokat is hálózatba kötik Az Ipar 4.0 és az Intralogisztika 4.0. megváltoztatja a termelési környezetet, és ezáltal hatással van az AGV-kre (Automated Guided Vehicles – automatizált irányított járművek) és az AMR-ekre (Autonomous Mobile Robots – autonóm mobil robotok).