Mechanikai paradoxon a tervezés szolgálatában
Az Altair SimSolid használata a Smartus Zrt. KFI csoportjának innovatív megoldásaihoz.

 

Daruk acélszerkezének tervezése során fontos, hogy mérsékeljék a főtartók alapanyag szükségletét, így csökkentve a daru a saját tömegének mozgatásához felhasználandó energiát is.

 

 

A Smartus Zrt. KFI csoportjánál a különféle befoglaló méretekkel rendelkező kéttámaszú tartók tervezése során érdekes törvényszerűséget fedeztek fel az Altair SimSolid szoftverrel történő szimulációk elvégzésekor. Az „alacsony feszültség paradoxonnak” elnevezett jelenség hátterében mechanikai törvényszerűségek újszerű értelmezése húzódik meg, melynek segítségével végül létre tudtak hozni olyan tartókat, melyek jelentősen kisebb szerkezeti tömeg mellett képesek felvenni a terhelést azonos deformáció mellett úgy, hogy a tartót terhelő igénybevételek sem növekednek.

 

 

Tudjon meg többet az alábbi cikkből arról, miképpen fordították hasznukra a felfedezett összefüggéseket az Altair SimSolid segítségével, hogyan sikerült olyan eljárást kidolgozniuk, melynek eredménye például egy 32%-kal könnyebb tartószerkezet, melyben ráadásul 11.1%-kal alacsonyabb feszültség ébred.

A teljes cikket elolvashatja itt.


 

Kik Európa innovátorai?
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz – derült ki szervezet közléséből.
Így lesz a jövő adatközpontja fenntartható és biztonságos
Az adatközpontoknak egyre komolyabb elvárásoknak kell megfelelniük, legyen szó teljesítményről, kapacitásról vagy éppen a biztonságos és megbízható működésről. Elengedhetetlen, hogy a rendszer folyamatosan elérhető legyen, de az adatokhoz kizárólag azok férhessenek hozzá bármikor és bárhonnan, akik erre jogosultak.
Ötgenerációs munkahelyeké a jövő: újra kell tanulnunk a felgyorsult világot
Kényes helyzetekhez, feszültséghez, széthúzáshoz vezethetnek sokak szerint a generációs különbségek, főleg a munka világában. Szükségszerű-e, hogy ez így legyen? Hasonlóan sürgető és megoldásra váró kérdésekre keresik a választ a Bosch Podcast legfrissebb adásának szakértő vendégei, Steigervald Krisztián és Somogyi András.
Tudjuk, hogy káros, mégsem törődünk az akkumulátorgyárak éjszakai fényszennyezésével
A fényszennyezés egyaránt káros hatással van az emberi szervezetre és az élővilágra, mégis kevés figyelem jut rá az új gigaberuházások kivitelezésénél.
Új kiberbiztonsági szabályozás: így spórolhatnak milliókat a cégek
2025-ben tovább szigorodtak a kiberbiztonsági előírások, amelyek az auditok lefolytatását és a felügyeleti díjak számítását érintik.