Kulcsfontosságú technológia érkezik az önvezető autók piacára
A Vitesco Technologies és a Cebi Group együttműködése fejlett megoldással biztosítja az önvezető elektromos járművek környezeti szenzorjainak tisztán tartását.

 

A két fél technológiájának eredményeként létrejövő rendszer egyszerre több mint 10 érzékelőt képes megtisztítani. A szakmai kooperáció fókuszában egy olyan új, magasan integrált érzékelőtisztító-rendszer (Advanced Sensor Cleaning System, ASCS) kifejlesztése áll, amely egyszerre több mint 10 környezeti érzékelőt képes tisztán tartani 2-7 bar víznyomással.

A megoldás az önvezető elektromos közlekedés egyik fontos követelményének teljesítését szolgálja: az önvezető funkció – és így a hajtáslánc – biztonságos működéséhez a környezeti érzékelőket, például a kamerákat és a lidarokat, vagyis a lézeres távmérő eszközöket folyamatosan óvni kell a szennyeződésektől, valamint a szél és más időjárási körülmények okozta káros hatásoktól. Mivel a jövőbeni önvezető járművek kivétel nélkül elektromosok lesznek, ezért az érzékelők, valamint az elektromos meghajtást vezérlő rendszerek közötti zavartalan összeköttetés kiemelt fontosságú.

 

 

„Az all-in-one érzékelő tisztító rendszer az elektromos önvezető járművek egyik kulcsfontosságú alkatrésze. Egyetlen nagynyomású szivattyú elegendő több érzékelő ellátásához, ráadásul alacsonyabb vízfogyasztás mellett. Magas fokú integráltságának köszönhetően a járműben való elhelyezése is nagyon egyszerű és gazdaságos” – nyilatkozta a Vitesco Technologies Powertrain Solutions divízió hajtóművekért felelős üzletágának vezetője, Robert Paul.

Etienne Jacqué, a Cebi Group kutatás-fejlesztési vezetője is rávilágított a fejlesztési partnerség előnyeire: "Világszerte sikeres mosórendszer-technológiánkat a Vitesco Technologies elektronikai és elektromechanikai szakértelmével kombinálva olyan teljes rendszert hozunk létre, amely az autonóm elektromos meghajtási rendszerek kulcsfontosságú eszköze."

 

 

A Vitesco Technologies az új érzékelőtisztító-rendszerhez három saját technológiával járul hozzá. A vezérlőelektronikán kívül egy kefe nélküli és kompakt, 2-7 bar nyomással működő szivattyúval, ami a jármű teljes szenzorberendezésének tisztításához szolgáltatja a vizet. Ezeken kívül a vállalat egy speciális elosztót is biztosít, amely a szivattyúból a megfelelő érzékelőhöz irányítja a tisztítóvíz áramlását.

A Cebi Group a klasszikus szélvédő- és fényszórótisztításhoz szükséges, akár négy egyedi szivattyúval is rendelkező nagy víztartályokról, a komplex tömlőkről, a fúvókatechnológiáról, valamint a teljes mechanikai rendszer integrálásáról gondoskodik. Az új érzékelőtisztító-rendszer gyártása a tervek szerint 2026 végén indul.

Jobb stratégiai döntéseket és több ügyfelet hoz az adatvezérelt üzleti szemlélet
A digitalizációra, a mesterséges intelligenciára és a gépi tanulásra építő üzleti, technológiai megoldások ma már nélkülözhetetlen eszközei egy sikeres vállalatnak. Ugyanakkor az alapot jelentő céges adatvagyonnal sokkal kevesebbet foglalkoznak.
Tablettel irányított, a felszállástól leszállásig tartó teljesen automata repülés
Sikeres, teljesen automata repülést hajtott végre az Airbus Helicopters Marignane-ban, amelynek célja a még fejlesztés alatt lévő új műszaki megoldások tesztelése volt.
A Microsoft mesterséges intelligencia megoldásával növeli hatékonyságát a Schneider Electric
A generatív mesterséges intelligencia (MI) kínálta lehetőségeket is kihasználja a Schneider Electric, hogy hatékonyabbá tegye működését és az új megoldások kifejlesztését. A vállalat törekvéseit a Microsoft Azure OpenAI megoldásával támogatja.
Növekvő kiberfenyegetettség – felértékelődik a megelőzés, és a gyors reakció
A kiberbűnözők egyre többször veszik célba az informatikai és a fizikai ellátási láncokat, tömeges kibertámadásokat indítanak, és új módszereket találnak arra, hogy pénzt zsaroljanak ki a kis- és nagyvállalatokból. A legtöbb zsarolóprogram-támadás során személyes vagy kényes üzleti adatokat tulajdonítanak el zsarolás céljából.
A mobil robotokat is hálózatba kötik
Az Ipar 4.0 és az Intralogisztika 4.0. megváltoztatja a termelési környezetet, és ezáltal hatással van az AGV-kre (Automated Guided Vehicles – automatizált irányított járművek) és az AMR-ekre (Autonomous Mobile Robots – autonóm mobil robotok).