Jelentős támogatást nyújt a Siemens
Korszerű automatizálási, hajtástechnikai termékekkel és fejlesztő szoftverekkel támogatja négy hazai felsőoktatási intézmény laborjait a Siemens Zrt.

A Budapesti Műszaki Egyetem, az Óbudai Egyetem, a győri Széchenyi István Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem listaáron 26,2 millió forint értékben jutott berendezésekhez és szoftverekhez, melyeket a hallgatók már az őszi szemeszterben használhatják az oktatólaborokban.

A felszerelés a laborok jelenlegi eszközparkját egészíti ki. Elsősorban a reguláris oktatás részeként oktatásfejlesztési, automatizálási és hajtástechnikai projektek kapcsán, a tanmenetbe építve fogják őket használni. Az így elérhetővé váló korszerű hardvereknek és szoftvereknek (SIMATIC vezérléstechnikai eszközök, SINAMICS sorozatú frekvenciaváltók és motorok) köszönhetően a hallgatók munkaerő-piaci esélyei is javulhatnak, hiszen a későbbi, a munka világában rájuk váró feladataik során használt technológiákkal már az egyetemi évek alatt megismerkednek.

Az eszközöket a Siemens Zrt. szeptemberben szállította le, az idei tanév őszi szemeszterében a hallgatók és az oktatók már használni fogják őket.  A felszerelést a hivatalos órákon kívül önálló labormunkák, szakdolgozatok, diplomamunkák és kutatási feladatok elvégzésére is igénybe vehetik a hallgatók. A vállalat a termékek és szoftverek használatához szükséges ismeretanyag átadásával is igyekszik támogatni az egyetemeket: az oktatókat szakmai napok, workshopok keretében készítik fel, illetve egyéni konzultációkra is biztosítanak lehetőséget.

– A Siemens Zrt. számára fontos a hazai egyetemek támogatása. Szeretnénk az oktatókat és a diákokat is segíteni, olyan ismeretekkel gazdagítva őket, melyek komoly kutatás-fejlesztési projektek első lépéseit, valamint a hallgatók munkaerő-piaci pozíciójának erősödését jelenthetik. A Siemens Zrt. hosszú évek óta a hazai felsőoktatás mentora, vállalatcsoportunk épít a fiatal tehetségekre – mondta el Jeránek Tamás, a Siemens Zrt. Digital Factory és Process Industries and Drives ágazatainak igazgatója. Az eszközök további, ipari jellegű megbízások teljesítését is lehetővé teszik, erről minden esetben az adott egyetem vezetése határoz majd.

Az okosgyár felé vezető úton a zenonnal
A magasabb szintű szoftverrendszerekkel folytatott kommunikáció éppen olyan fontos az okosgyár számára, mint a vezérlők és gépek összeköttetése.
Mit hozhat Önnek és munkatársainak egy PDM/PLM rendszer?
Az EPLMS használatával tehermentesítheti kollégáit az automatizálható feladatok alól, ezáltal az értékteremtésre tudnak koncentrálni.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzi az új meteorológiai állomás
Meteorológiai állomásokat telepített alállomásaiba a Danube InGrid projekt keretében az E.ON Hungária Csoport. Az eszközök azonnali adatokat küldenek az üzemirányítási központba, így az energiacég időben fel tud készülni az időjárási veszélyhelyzetekre.
Drasztikus változások az új autók piacán
A 2025. január 1-el életbe lépő, CAFE (Clean Air for Europe, azaz Tiszta Levegőt Európának) néven elhíresült új EU-s emissziós szabályok várhatóan alapvető változásokat hoznak az új autók piacán a kontinensen. Cikkünkben a Toyota értékelte a szabályozás várható hatásait.
Magyar és indiai kutatók szén alapú szuperkondenzátort fejlesztettek
A Miskolci Egyetem és az indiai Indian Institute of Technology, Patna kutatóintézet munkatársainak együttműködésében előállított nagyhatékonyságú kondenzátorok alkalmasak a megújuló energiaforrások által termelt elektromos energia tárolására.