InnoElectro 2025 - Gyártástechnológia, mesterséges intelligencia, űripar
Április 8–10-ig a Budapesti Olimpiai Központ (BOK) A-csarnokában megnyitja kapuit az elektronikai ipar legnagyobb hazai rendezvénye. 3500 négyzetméteren, 70 kiállító várja majd a látogatókat az InnoElectro Kiállításon és Konferencián, a Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT) szervezésében. A standokon az elektronikai ipar és gyártás legújabb berendezéseit és a leginnovatívabb technológiákat ismerhetik meg az érdeklődők.

 

Konferencia meglepetésekkel

A háromnapos konferencián több mint 50 előadás és kerekasztal beszélgetés szolgálja majd az eszmecserét. A konferencia nem csupán tartalmában, de formáját tekintve is innovatív lesz – ígérik a szervezők, akik izgalmas meglepetést is tartogatnak a látogatóknak. Az előadásokat több immár hagyományossá vált szekció fogja majd csokorba. Ismét a gyártástechnológiai újdonságok kapják a fő szerepet, de nem kell nélkülöznünk az űr- és védelmi ipari fejlesztéseket, érdekességeket sem, csak úgy mint a gazdasági, iparági trendeket bemutató szekciót. Idén kiemelt helyet kap az előadások között a mesterséges intelligencia kínálta jövő az elektronikai tervezésben, a mérnökképzés, valamint a kiberbiztonság is.

 

A konferencia nem csupán tartalmában, de formáját tekintve is innovatív lesz | Fotó: Polyák Attila

 

Az amerikai központú SMTA (Surface Mount Technology Association) konferenciája tovább színesíti a gyártástechnológiai szekciók széles palettáját, amelyen neves hazai és nemzetközi szakemberek osztják majd meg tudásukat egy egész napon keresztül.

Győztesek kerestetnek!

Immár hagyomány, hogy az InnoElectro több szakmai megmérettetésnek is helyet ad. Az IPC magyarországi Kézi Forrasztási Versenyén eldől, hogy ki lesz a legkiválóbb és ki utazhat hazánk képviseletében a müncheni Productronicán rendezendő világbajnokságra. A MELT pedig negyedik alkalommal szervezi meg forrasztási versenyét középiskolai diákok részvételével, a jövő mérnök generációjának megszólítására.

 

Idén kiemelt helyet kap a mesterséges intelligencia kínálta jövő az elektronikai tervezésben, a mérnökképzés, valamint a kiberbiztonságban | Fotó: InnoElectro

 

A szervezők célja továbbra is, hogy a szakma bevonásával szervezett fórumot teremtsen a hazai elektronikai ipar szereplőinek: tervezőknek, gyártóknak, kereskedőknek, döntéshozóknak, oktatóknak és diákoknak egyaránt. A kiemelkedő innovatív megoldások bemutatására, pedig harmadik alkalommal hirdeti meg a MELT az InnoElectro Nagydíjat.

 

Kár lenne kihagyni az elektronikai ipar legnagyobb hazai eseményét! Regisztrálni a rendezvény honlapján lehet, amely ingyenes belépést biztosít a kiállításra! | Fotó: Polyák Attila

 

Látogasson el ön is 2025. április 8–10-én, Budapesten, a BOK A-csarnokában!

További információk: www.innoelectro.com

 

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.