InnoElectro 2024 – Az elektronikai ipar az Olimpiai Központban
Április 23–25-ig a Budapesti Olimpiai Központ (BOK) A-csarnokába költözik az elektronikai ipar. 3 500 négyzetméteren, tucatnyi országból, közel 100 kiállító várja majd a látogatókat a Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT) szervezésében az InnoElectro Kiállításon és Konferencián.

 

A háromnapos konferencián, három helyszínen több mint 70 előadás várja a szakembereket. A kiállítók standján az elektronikai gyártás legújabb berendezéseit tekinthetik meg, és a leginnovatívabb technológiákat ismerhetik meg az érdeklődők. A gyártástechnológia mellett kiemelt szerepet kap a rendezvényen a konstrukció és a „dolgok internete” is.

Gazdag szakmai konferencia: K+F, űripar, gyártástechnológia…

A háromnapos konferencián, három helyszínen több mint 70 előadás várja a szakembereket. Az előadások kiemelt témái: K+F központok az elektronikai iparban Magyarországon; Űripari fejlesztések; Távlatok (zöldtechnológiák az elektronikai gyártásban); Iparági trendek; Innováció az elektronikai gyártásban; IoT; Konstrukció. A konferencia helyet ad többek között az amerikai központú SMTA (Surface Mount Technology Association) konferenciájának is, ahol neves nemzetközi szakemberek osztják majd meg tudásukat egy egész napon keresztül.

IoT Live Show

Az InnoElectro társrendezvénye idén a Konica-Minolta IoT Live Show, melynek küldetése a hazai IoT-közösség összefogása, szakmai és üzleti támogatása, valamint az egyes alkalmazási területek IoT-megoldásainak megismertetése, népszerűsítése. Az esemény látogatói az érdekes szakmai előadásokon túl élőben megtekinthetik és ki is próbálhatják a kiállítótérben található innovatív IoT-megoldásokat, valamint szavazhatnak az általuk legjobbnak ítéltre.

A Magyarországi Elektronikai Társaság célja továbbra is az, hogy a szakma legszélesebb bevonásával szervezett fórumot teremtsen a hazai elektronikai ipar szereplőinek: tervezőknek, gyártóknak, kereskedőknek, döntéshozóknak, oktatóknak és diákoknak egyaránt. A kiemelkedő innovatív megoldások bemutatására pedig immár második alkalommal hirdeti meg a MELT az InnoElectro Nagydíjat.

 

 

Bár a rendezvényen az üzlet és az eszmecsere lesz főszerepben, de emellett cél az is, hogy az InnoElectro egyúttal közösségépítő szerepet is betöltsön a szakma számára, lehetőséget nyitva a jövő mérnökgenerációjának megszólítására is. Szakmai versenyeiket, az IPC kézi forrasztási versenyét, valamint a MELT Diákforrasztási Versenyt ennek jegyében indítják ismét útnak!

Ne maradjon le ön sem az elektronikai ipar legnagyobb hazai rendezvényéről! Regisztráljon ide kattintva, és vegyen részt díjmentesen az InnoElectro 2024-en!

Találkozzunk 2024. április 23–25-én, Budapesten, a BOK A-csarnokban!

Bővebb információ az InnoElectro honlapján: www.innoelectro.com

 

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.