Hogyan legyünk sikeresek a nemzetközi innovációs pályázatokon?
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) információátadással támogatja az innovatív vállalkozásokat a világ legnagyobb kutatás-fejlesztés és innovációs programjában, a Horizont Európában való sikeres részvételben, illetve nemzetközi konzorciumok építésében.

 

A NIÜ stratégiai célja az innovatív vállalkozások támogatása abban, hogy a nemzetközi innovációs ökoszisztéma szerves és aktív részévé váljanak. Ezt jelentősen támogatja a Horizont Európa program, amely az Európai Unió 95 milliárd eurós keretösszegű tudományos, kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) célú, közvetlen pénzügyi támogatásokat biztosító alapja. Az ügynökség arra törekszik, hogy a magyar innovatív vállalkozások minél sikeresebben vegyenek részt az EU ezen kutatási és innovációs keretprogramjában: ezzel nemcsak bővítve a hazai KFI források horizontját, hanem bekapcsolva őket az európai innovációs hálózatokba is.

„A Horizon program erősen kompetitív pályázati rendszer, ahol a legjobb európai innovátorok (vállalatok, egyetemek, kutatók) és nemzetközi konzorciumaik kapnak támogatást innovációs projektjeik megvalósítására.  Az elérhető támogatások összege számottevő, ugyanakkor legalább ennyire fontos, hogy a programban való részvétel a magyar startupok és innovatív vállalkozások nemzetközi kapcsolatrendszerét is erősíti. Stratégiai célunk, hogy az innovatív vállalkozásaink a nemzetközi piacokon is sikeressé váljanak, az XPAND programunk után ezért indítjuk el az Enterprise Horizon programunkat, amelynek célja, hogy hozzásegítse az innovatív vállalkozásainkat ezekhez a forrásokhoz és hálózatokhoz – emelte ki Bódis László, a NIÜ vezérigazgatója.

A NIÜ által kidolgozott felkészítési rendszerben a részvétel ingyenes, a személyes és az online workshopok során további kapcsolatok és partnerségek kiépítésére nyílik lehetőség, valamint a hazai jó példák, nyertes projektek tapasztalatai is bemutatásra kerülnek. A több lépcsős felkészítő program során bemutatásra kerül a Horizon Europe program struktúrája, a vállalkozások számára pályázható felhívások, azok feltételei, illetve a sikeres pályázást támogató tippek és trükkök.

A program három, egymásra épülő felkészítő alkalomból áll, amelyeket külön-külön is igénybe lehet venni, de a Horizon Europe pályázatokban még nem jártas vállalatoknak javasolt a három képzési szinten egymást követően részt venni. A Start, azaz az első szint programja a Horizon Europe pályázati rendszerről ismeretekkel nem rendelkező, (ezen a pályán) „kezdő” pályázókat célozza meg. A Progress a második, haladó szint, ahol már elvárt, hogy a résztvevőknek legyenek ismeretei a Horizon Europe pályázati rendszeréről, és tudják körvonalazni, milyen pályázat/felhívás lehet érdekes számukra. Ezen a kurzuson részletesebben ismerhetik meg az egyes pályázati struktúrák felépítését, specifikus elvárásait, egyedi értékelési rendszereit, pénzügyi és elszámolhatósági kérdéseit. A Submit keretében egyéni pályázatok, illetve pályázati kezdeményezések támogatása valósul meg egy Horizon szakértőkből álló mentorállomány közreműködésével.

► A programra itt lehet jelentkezni: https://niu.hu/project/enterprise-horizon

 

| Nyitókép: illusztráció, Adobe Stock

 

Kik Európa innovátorai?
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz – derült ki szervezet közléséből.
Így lesz a jövő adatközpontja fenntartható és biztonságos
Az adatközpontoknak egyre komolyabb elvárásoknak kell megfelelniük, legyen szó teljesítményről, kapacitásról vagy éppen a biztonságos és megbízható működésről. Elengedhetetlen, hogy a rendszer folyamatosan elérhető legyen, de az adatokhoz kizárólag azok férhessenek hozzá bármikor és bárhonnan, akik erre jogosultak.
Ötgenerációs munkahelyeké a jövő: újra kell tanulnunk a felgyorsult világot
Kényes helyzetekhez, feszültséghez, széthúzáshoz vezethetnek sokak szerint a generációs különbségek, főleg a munka világában. Szükségszerű-e, hogy ez így legyen? Hasonlóan sürgető és megoldásra váró kérdésekre keresik a választ a Bosch Podcast legfrissebb adásának szakértő vendégei, Steigervald Krisztián és Somogyi András.
Tudjuk, hogy káros, mégsem törődünk az akkumulátorgyárak éjszakai fényszennyezésével
A fényszennyezés egyaránt káros hatással van az emberi szervezetre és az élővilágra, mégis kevés figyelem jut rá az új gigaberuházások kivitelezésénél.
Új kiberbiztonsági szabályozás: így spórolhatnak milliókat a cégek
2025-ben tovább szigorodtak a kiberbiztonsági előírások, amelyek az auditok lefolytatását és a felügyeleti díjak számítását érintik.