Hatékony, helytakarékos érzékelő- és vezérlőegység membránszelepekhez
Az Alfa Laval ThinkTop V55 a membránszelepek érzékelő- és vezérlőegységeinek legújabb generációja, a higiénikus alkalmazásokkal dolgozó iparágak, különösen a gyógyszeripar, a biotechnológia és az újgenerációs élelmiszerek gyártói számára nyújt megoldást.

 

A berendezés a jól bevált ThinkTop V sorozat technológiájára épül, amely az egyszerű beállíthatóság, a kiemelkedő megbízhatóság, a modern automatizálás, az üzem közbeni cserélhetőség és a valós idejű kommunikáció révén világszerte megbízható megoldást jelent a tej-, az élelmiszer- és az italgyártók körében. Tartós, karbantartásmentes kialakítása még a legnehezebb feladatok során is megbízhatóan teljesít. A biztosított konstrukció és a beépített öndiagnosztika maximalizálja az üzemidőt, így tökéletes választás kritikus műveletekre.

„Továbbfejlesztett funkcióival és kompakt kialakításával a ThinkTop V55 új mércét állít fel a membránszelep-érzékelők és vezérlők terén, optimalizálva a teljesítményt és a hatékonyságot” – mondta Paw Kramer, az Alfa Laval szelepekért és automatizálásért felelős portfóliómenedzsere.

Egyszerűsített beállítás és üzem közbeni csere

A ThinkTop V55 támogatja a gyors, megbízható telepítést és üzembe helyezést. A helyszíni automatikus beállítás kevesebb mint egy percet vesz igénybe, míg az éles beállítás – amely lehetővé teszi a szelepek gyors távoli konfigurálását – mindössze egy-két percet igényel. A vezérlőegységek cseréje (akár üzem közbeni cseréje) a termelés megszakítása nélkül történhet, így biztosítva az üzem- és termékbiztonságot.

 

 

A ThinkTop V55 keskeny profilja optimális helykihasználást biztosít, így akár új vagy meglévő berendezésekbe is könnyen integrálható. A szelepvezérlőre bármilyen pozícióban felszerelhető, ezzel biztosítva az ideális csatlakoztatást. A ThinkTop emellett 360°-os szögben jól látható LED-es vizuális állapot kijelzéssel rendelkezik, így a szelep helyzete az üzem padlószintjéről is jól láthatóvá válik. Öndiagnosztikai funkcióinak köszönhetően rendkívül megbízható teljesítményt nyújt nehezebb feladatok során is, ami növeli az üzemidőt és a termelékenységet.

Újgenerációs vezérlés az ipar 4.0-val összhangban

A ThinkTop V55 digitális, ASI 3.0 vagy IO-Link felületeken keresztül pontos szelephelyzet-leolvasást és valós idejű membránszelep-felügyeletet biztosít. A filedbus-tól függetlenül működő pont-pont közötti IO-Link kommunikációs protokoll segítségével az érzékelők és működtetők bármely automatizálási rendszerbe integrálhatók. Ez az integráció egyszerűbbé teszi a kulcsfontosságú adatok összegyűjtését, tárolását, elemzését, és a kapott eredmények alapján történő javítóintézkedések meghatározását, ezzel támogatva az ipar 4.0-hoz kapcsolódó kezdeményezéseket.

A ThinkTop V55 az Alfa Laval membránszelepekhez készült, így egyetlen berendezés csatlakoztatható bármely szelepünkhöz. Ugyanolyan ellenálló és megbízható, mint a ThinkTop V sorozat tagjai, amelyek már világszerte bizonyítottak a higiénikus iparágak alkalmazásaiban. Emellett leegyszerűsíti a beszerzést, a beüzemelést, az üzemeltetést és a karbantartást is.

 

| Fotók: Alfa Laval

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.