Gyorsabb eszközadat elérés segíti a tervezőket
Idén június elején jelent meg az alkatrész- és eszközadatok elérését online lehetővé tevő Eplan Data Portal legújabb verziója.

 

A portált mostantól egyedi módon az Eplan ePulse felhőkörnyezetbe integrálták. A villamos- és fluidtechnikai mérnökök a szükséges eszközadatok kiválasztása után közvetlenül továbbíthatják azokat az Eplan projektjeikbe, csökkentve a tervezéshez szükséges időt és biztosítva a szabványoknak megfelelő dokumentációt. A megújult, intuitív keresést és intelligens javaslat funkciót tartalmazó felhasználói felület minden eddiginél egyszerűbbé, gyorsabbá és kényelmesebbé teszi a portál használatát.

 

 

Timm Hauschke: a portál által felajánlott alkatrészadatok az EPLAN dokumentációba történő közvetlen átvitele csökkenti a tervezéshez szükséges időt és munkát

 

Az új Eplan Data Portal alkalmazás kizárólag az Eplan ePulse felhőkörnyezetben érhető el.  A jelenlegi Eplan Platform 2.9-es verziójának felhasználói a www.epulse.com weboldalon történő regisztráció után érhetik el az új verziót, amiben azonnali online hozzáférést kapnak az ismert és folyamatosan növekvő számú alkatrészgyártóktól származó kiváló minőségű termékkatalógusokhoz. A Cloud Business Master Data igazgatója, Timm Hauschke szerint „a felajánlott alkatrészadatok az Eplan dokumentációba történő közvetlen átvitele csökkenti a tervezéshez szükséges időt és munkát, ezenkívül növeli a gépek és berendezések dokumentációjának minőségét.” Az Eplan platformon rögzített összes megoldás ugyanolyan mértékben fér hozzá a webszolgáltatáshoz.

A gyártói adatok minden eddiginél gyorsabb elérése

Az Eplan az új felhasználói felülettel még egyszerűbbé tette a tárolt hatalmas mennyiségű eszközadatok felhasználását és a közöttük végzett navigációt. Az intuitív keresési funkció gyors és praktikus támogatást ad. Az integrált – főleg termékcsoportok, alkatrészek vagy gyártók esetében hasznos – javaslat funkció grafikus felhasználói felülete az általánosan elterjedt keresőmotorokhoz hasonlít. Ezáltal idő takarítható meg a tervezés során, és gyorsabban juthatunk eredményre. Egy másik gyakorlati előny az olyan kalkulációs programok integrálása, mint például a Rittal Therm,  vagy a Schneider Electric termékválasztó eszköze, mely  megkönnyíti a megfelelő termékek kiválasztását. A felhasználók még célzottabb módon találhatják meg az általuk keresett terméket és néhány kattintással hasznos kiegészítéseket vagy alternatívákat fedezhetnek fel.

Aktuális adatok a felhőben

Az Eplan Data Portal az Eplan ePulse-ba történő integrálása számos előnnyel jár: a frissítéseket bármikor importálhatjuk – akár az alkalmazásban, vagy a több mint háromszáz alkatrészgyártót tartalmazó portfólióban, ami már körülbelül egymillió eszközadatot tesz közvetlenül letölthetővé. Az integrált konfigurátorokon keresztül ezenkívül több mint 1,5 millió eszközváltozat hívható le. Az integráció másik gyakorlati előnye, hogy a felhasználói szoftverek mindig naprakészek lesznek a felhőkörnyezetben.

 

 

Az új Eplan Data Portált júniusban közvetlenül az EPLAN ePulse felhőkörnyezetbe integrálták. Az új felhasználói felület intuitív kereséssel és intelligens javaslat funkcióval könnyíti meg és teszi minden eddiginél gyorsabbá és kényelmesebbé a portál használatát.

 

A szabványosított alkatrészadatok nélkülözhetetlenek a hatékony folyamatok létrehozásához. A vezérlőszekrények 3D-ben történő tervezéséhez, a kábelhosszak automatikus kiszámításához, vagy a rögzítőlemezek gépekkel történő megmunkálásához szabványosított eszközinformációkra van szükség. „Az Eplan Data Standard kiegészíti az eszközadatok bevált osztályozási szabványait – például az eCl@ss Advanced szabványt –, így azok gyakorlati használatra alkalmasak lesznek – magyarázta Hauschke. – Biztosítja az adatok következetes felhasználását az összes tervezési és gyártási folyamat során – egy teljesen integrált értéklánc felé elmozdulva. A felhasználók számára ez jelentős időmegtakarítást eredményez a projekttervezés kezdetétől egészen az üzembe helyezésig". Végül is az eszköz különböző rendszerdiagramokban történő megjelenítése egységes adatbázison alapszik. További infotmációk: Eplan magyarországi fióktelep: 2040 Budaörs, Puskás Tivadar út 1.

 

 

A Lenze például integrált alkatrészadatokat tárol az Eplan Data Portal-ban – ezek közül néhány már az új Eplan Data Standard szabványnak is megfelel

Mesterséges neurális hálózatokkal lehetővé tett gépi tanulásért ítélték oda a 2024-es fizikai Nobel-díjat
Az amerikai John J. Hopfieldnek és a kanadai Geoffrey E. Hintonnak ítélték oda 2024-ben a fizikai Nobel-díjat – jelentették be kedden Stockholmban a Svéd Királyi Akadémián. A két kutató a gépi tanulás mesterséges neurális hálózatokkal való lehetővé tételéhez járult hozzá úttörő jelentőségű eredményeivel.
Konferencia az okosvárosokról és a technológiai sokszínűségről
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői a Kognitív Mobilitás 2024 konferencián Budapesten.
Teljes kultúraváltás – a Miller Industries beszámolója arról miként segítette a Birst megoldás üzlete átalakítását
Az Infor első blogsorozata az Infor Customer Excellence Awards nyerteseit állítja reflektorfénybe és osztja meg a sikertörténeteiket.
Új képzési program indul az adatközponti és kritikus infrastruktúra területén működőknek
Új képzésekkel egészítette ki EcoXpert Partner Program kezdeményezését a Schneider Electric. Az újonnan megszerezhető tudás hatékonyan támogatja a vállalat adatközponti és kritikus infrastruktúra területeken tevékenykedő értékesítési partnereit ügyfeleik még jobb kiszolgálásában.
Zsákutcába kerülhet az AI egy kutatás szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.