Gyártsunk okosan! - Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferencia június 7-9. között
4 gyárlátogatással, moderált networking beszélgetésekkel és fenntarthatósági szakértőkkel kapcsol a korábbinál is magasabb fokozatba az okos gyártást fókuszba helyező 3 napos, interaktív szakmai rendezvény.

 

Exkluzív gyárlátogatások a leggyorsabb jelentkezőknek

A Smart Factory ConnAction konferencia szervezői immáron 9. alkalommal rendezik meg az elsősorban gyártóvállalatok döntéshozói számára megálmodott eseményt. Az első napon olyan vezetett gyárlátogatásokon vehetnek részt a jelentkezők, amely során világszerte ismert márkák falai közé nyerhetnek betekintést. Így például elkalauzolják őket az IBM Data Storage Systems Kft. váci gyáregységébe, ahol a Supply Chain Engineering témakörében szerezhetnek új ismereteket kézzelfogható és kipróbálható demóeszközökkel.

Continental Automotive Hungary Kft. Budapesten mutatja be az automatizált gyártásaikhoz és a mesterséges intelligenciához kapcsolódó érdekességeiket, a BorgWarner oroszlányi kapuját pedig a konferencia MES (Manufacturing Execution System) rendszerek iránt érdeklődő vendégei előtt nyitják meg.

Mindeközben a Foxconn cégcsoporthoz tartozó Cloud Network Technology komáromi egységében azt nézhetik meg, hogyan készülnek a felhőszolgáltatás hátterét biztosító szerverek és rack-ek, és milyen alternatívákat részesítenek előnyben a klasszikus automatizálás helyett. Ezekre a korlátozott férőhelyes gyárlátogatásokra a jelentkezés feltételeit csak a rendezvény regisztrált vendégei ismerhetik meg hamarosan.

 

 

Milyen témák várhatók?

  • az ipar 4.0 bevezetése;
  • fenntarthatóság;
  • emberközpontú gyártás (ipar 5.0);
  • adatgyűjtés és -elemzés (adatokból érték);
  • kiberbiztonság.

Idén még könnyebb lesz a kapcsolatépítés is!

A konferenciák egyik legnagyobb lehetősége, hogy a résztvevők megismerkedhetnek a szakterületük kiváló képviselőivel és sok értékes üzleti kapcsolattal gazdagodhatnak. Nincs ez másképp a Smart Factory ConnAction esetében sem. De megtenni az első lépést, kezdeményezni egy bemutatkozást talán nem is olyan egyszerű feladat. Ebben közreműködik idén a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közössége (MVÜK), akik a kapcsolatépítés igazi mesterei. Tapasztalt moderátoraikkal gondoskodnak arról, hogy minél több gyümölcsözőnek ígérkező együttműködés vehesse kezdetét a zárónapon külön erre dedikált programponton, ahol többkörös, vezetett kerekasztal-beszélgetésekkel segítik elő, hogy a potenciális üzleti partnerek összekapcsolódhassanak.

Hogyan kell jól csinálni? Fókuszban a fenntarthatóság

A fenntarthatóság ma már a hazai iparvállalatoknál is központi kérdéskörré vált, így idén a Smart Factory ConnAction konferencia programjában is erős fókuszt kapott. Széleskörű tapasztalattal rendelkező fenntarthatósági szakemberek világítják meg a gyártáshoz és a termékek életciklusához kapcsolódó környezeti és energia-felhasználási kérdéseket, a fenntarthatósággal összefüggő, egyre szigorodó előírásokat, és az összegyűjtött adatokban rejlő lehetőségeket, amelyek a környezeti teljesítmény javítását szolgálhatják.

Ingyenes részvételi lehetőség

A hazánkban működő gyárak képviselői, az ipar 4.0 bevezetéséhez kapcsolódó automatizálási, informatikai és telekommunikációs rendszerek felhasználói, vagy beszerzések döntéshozói, javaslattevői számára a Smart Factory ConnAction konferencián való részvétel továbbra is díjmentes. Egyéb résztvevők, ha az IVSZ, az ISOFÓRUM Egyesület, vagy az MVÜK tagjai, kedvezményes áron tudnak regisztrálni.



Időpont: 2023. június 7-8-9.
Helyszín: Grand Hotel Esztergom

 

 

 

(Nyitókép: Illusztráció, Adobe Stock)

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.