Globális autóipari technológiai vállalat épít gyárat Felsőzsolcán
A jelentős járműipari beszállítói múlttal rendelkező GKN Automotive magyar leányvállalata elsősorban féltengelyeket gyárt hevesi üzemében. A tervek szerint 2023 októberétől működik a gyár, amely kezdetben mintegy 200 új munkahelyet teremt, és a következő években várhatóan tovább bővül.

 

A GKN Automotive Hungary Kft. egy gyártási és logisztikai csarnokból, egy irodaépületből, továbbá egy tesztelési lehetőséget biztosító, fejlesztési célokat is szolgáló mérnöki központból fog állni. A 2023 októberétől üzemelő gyár a vállalat termékportfóliójában meghatározó alkatrésznek számító féltengelyek gyártásáért lesz felelős.

A GKN Automotive számításai szerint 2023 októbere és decembere között 230 ezer darab féltengelyt szállítanak ki innen az ügyfeleknek, a gyártási kapacitást a későbbiekben tovább növelik. Hosszú távon az új üzem fontos szerepet játszik abban, hogy a GKN Automotive ki tudja szolgálni az elektromos autókhoz szükséges alkatrészek iránti fokozatosan növekvő igényt.

A már folyamatban lévő toborzás eredményeképpen várhatóan mintegy 200 új munkahelyet teremt a gyár 2023-ban. A GKN Automotive Hungary Kft. mérnököket, karbantartási-, minőségbiztosítási- és tesztelési területen dolgozó technikusokat, továbbá anyagmozgatókat, összeszerelő szalagmunkásokat vár a GKN Automotive csapatába, amelynek világszerte már 25 ezer tagja van.

 

 

Markus Bannert, a GKN Automotive vezérigazgatója így értékelt: „Izgatottan várjuk, hogy a gyár új fejezetet nyisson 260 éves történetünkben és hosszú távon biztosítsa versenyképességünket a gyorsan változó piacon. Célunk, hogy – legyen szó mérnökökről, logisztikusokról vagy más munkatársakról – magasan képzett dolgozók munkáltatójává váljunk. Elkötelezettek vagyunk abban, hogy fenntarthatóbbá tegyük világunkat, és a helyi közösség aktív tagjaivá váljunk."

A régió ideális helyszín, mert az autóipar meghatározó iparággá vált Magyarországon, ahol évente 420 000 autót és 1,9 millió motort gyártanak, és mindhárom nagy német prémiumgyártó jelen van. Mivel a GKN Automotive új üzeme egy olyan régióban kezd termelni, ahol számos jelenlegi és potenciális ügyfele már jelen van, így ezek az OEM-ügyfelek élvezhetik annak előnyeit, hogy a vezető beszállító a közelükben működik.

Az új magyarországi telephely jól illeszkedik a GKN európai gyártási hálózatába, hiszen a felsőzsolcai üzem lesz a GKN Automotive harmadik üzeme a régióban, Oleśnica (PL) és Zreče (SLO) mellett. A Felsőzsolcai Ipari Zóna logisztikai szempontból is vonzó, hiszen közvetlen összeköttetéssel rendelkezik az európai autópálya-hálózattal, továbbá közel van a miskolci regionális vasúti csomópont. A vállalat helyszínválasztásában a térség színvonalas oktatási rendszere mellett szerepet játszott számos más tényező is.

 

 

Dr. Csonka Béla, a GKN Automotive Hungary Kft. ügyvezetője a munkahelyteremtésről és az új kollégák toborzásáról azt mondta: „A megfelelő munkatársak megtalálásában segít és a gyár helyszínének kiválasztásakor fontos szempont volt, hogy Miskolc széleskörű, kimagasló minőségű oktatási rendszerrel rendelkezik. A piacképes szakmákat oktató szakközépiskolák és szakmunkásképzők mellett itt működik Magyarország második legnagyobb műszaki egyeteme, a Miskolci Egyetem.”

Jobb stratégiai döntéseket és több ügyfelet hoz az adatvezérelt üzleti szemlélet
A digitalizációra, a mesterséges intelligenciára és a gépi tanulásra építő üzleti, technológiai megoldások ma már nélkülözhetetlen eszközei egy sikeres vállalatnak. Ugyanakkor az alapot jelentő céges adatvagyonnal sokkal kevesebbet foglalkoznak.
Tablettel irányított, a felszállástól leszállásig tartó teljesen automata repülés
Sikeres, teljesen automata repülést hajtott végre az Airbus Helicopters Marignane-ban, amelynek célja a még fejlesztés alatt lévő új műszaki megoldások tesztelése volt.
A Microsoft mesterséges intelligencia megoldásával növeli hatékonyságát a Schneider Electric
A generatív mesterséges intelligencia (MI) kínálta lehetőségeket is kihasználja a Schneider Electric, hogy hatékonyabbá tegye működését és az új megoldások kifejlesztését. A vállalat törekvéseit a Microsoft Azure OpenAI megoldásával támogatja.
Növekvő kiberfenyegetettség – felértékelődik a megelőzés, és a gyors reakció
A kiberbűnözők egyre többször veszik célba az informatikai és a fizikai ellátási láncokat, tömeges kibertámadásokat indítanak, és új módszereket találnak arra, hogy pénzt zsaroljanak ki a kis- és nagyvállalatokból. A legtöbb zsarolóprogram-támadás során személyes vagy kényes üzleti adatokat tulajdonítanak el zsarolás céljából.
A mobil robotokat is hálózatba kötik
Az Ipar 4.0 és az Intralogisztika 4.0. megváltoztatja a termelési környezetet, és ezáltal hatással van az AGV-kre (Automated Guided Vehicles – automatizált irányított járművek) és az AMR-ekre (Autonomous Mobile Robots – autonóm mobil robotok).