Fókuszban a vállalati informatikai megoldások
A Dell Technologies Forum nemzetközi rendezvénysorozata ismét Budapestre érkezik. November 24-én a Groupama Aréna ad otthont az eseménynek, ahol az érdeklődők megismerhetik a vállalat és partnerei teljes körű informatikai megoldásait, a legújabb modellektől az innovatív szoftverekig és biztonsági megoldásokig.

 

Az egynapos rendezvényen a résztvevők egy kiállítótérben, különböző standoknál nézhetik meg a Dell Technologies legkorszerűbb termékeit és megoldásait. A vállalat szinte teljes termékportfóliója a helyszínen lesz. Emellett a látogatók számos plenáris előadáson és interaktív szekcióülésen keresztül ismerhetik meg azokat az aktuális informatikai kihívásokat, trendeket, amelyek leginkább befolyásolják a vállalatok fejlődését.

Az érdeklődők mindenről tájékozódhatnak, legyen szó akár az adatalapú működés előnyeiről, első lépéseiről, a távoli munkavégzéshez szükséges adatközpontokról és a virtuális megoldásokról, a kiberbiztonság kritikus kérdéseiről, energiahatékony hűtési megoldásokról vagy a legújabb technológiai vívmányokról. Azoknak, akik részletesebb információt szeretnének kapni, személyes konzultációt és tanácsadást is biztosítanak a szervezők.

Ember és technológia együttműködése

A vállalat szakértői mellett, a résztvevők olyan meghatározó személyiségekkel is találkozhatnak a konferencián, mint például Pál Feri atya mentálhigiénés tanácsadó. Jogos lehet a felvetés, hogy mi is a kapcsolat közte és a technológia között, de sokkal szorosabb, mint azt elsőre gondolnánk. Az elmúlt lassan három év alapján elmondhatjuk, hogy minden korábbinál nagyobb szerepe van a technológiának az életünkben.

A világ a technológia segítségével tudott alkalmazkodni a pandémia miatt kialakult új helyzethez, a hibrid munkavégzéshez vagy épp a hibrid és online oktatáshoz. Egyértelműen rugalmasabbak vagyunk most, mint akár három évvel ezelőtt. De a technológián kívül van még egy fontos szereplő a képletben. És ez nem más, mint az ember. A Fórumon szó lesz a Dell legújabb kutatásáról, ami többek között arról is szól, hogy mi, emberek hogyan tudunk alkalmazkodni a változáshoz. Mentálhigiénés szempontból is érdemes megvizsgálni, hogy az emberek hogyan működnek és ebben a környezetben hogyan tudnak leginkább eredményesek és elégedettek lenni a rengeteg változás közepette.

A vállalat több ügyfele, többek között a Mol előadását is meghallgathatják az érdeklődők a konferencián. Ezek a prezentációk olyan ügyféltapasztalatokat mutatnak be, amelyek különösen hasznosak lehetnek azok számára, akik most gondolkodnak valamilyen informatikai megoldás bevezetésén. Mindemellett az első, állampolgárságot kapott humanoid robot, Sophia is több ponton bekapcsolódik az eseménybe, így az is kiderül, hogy ő hogyan látja a technológia jövőjét. A Dell Technologies Forum az érdeklődők számára ingyenes, ám regisztrációhoz kötött. További információ, programterv és a regisztrációs felület a rendezvény weboldalán érhető el.

(Forrás: Dell Technologies)

Európai és amerikai autógyárak zárhatnak be az idén
Több alacsony kihasználtságú európai és észak-amerikai autógyár bezárására vagy eladására kerülhet sor az idén, mivel az autógyártók kapacitásfelesleggel küzdenek, miközben nő az árverseny - közölte a Gartner kutató- és tanácsadó cég csütörtökön.
Adókötelezettségek kibertámadás esetén
Az elmúlt években jelentősen emelkedett a vállalkozásokat érintő kibertámadások száma, amelyek komoly fenyegetést jelentenek az adatbiztonságra, és jelentős kockázatot hordoznak a társaságok működésére nézve.
Európai regionális együttműködés alakult az energiahatékony építési megoldások előmozdítására
Az ABB regionális tudáspartnerként csatlakozott a WorldGBC Európai Regionális Hálózatához, hogy az európai fenntarthatósági célokhoz igazodóan elősegítse az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, energiahatékony épületek elterjedését.
A már meglévő MI-technológiák alkalmazása segítheti a sikeres energiaátmenetet
A Világgazdasági Fórum (WEF) jelentése szerint a már meglévő technológiák felhasználásával is 31 százalékkal csökkenthetné az emberiség az energiaintenzitást, ami 2030-ra már éves szinten 2000 milliárd dollárnyi megtakarítást eredményezhetne.
Együttműködési megállapodást kötött a Messer a Pécsi Tudományegyetemmel
A Pécsi Tudományegyetem és a Messer hosszútávú, hidrogéntechnológiára vonatkozó együttműködési megállapodást kötött. A felek célja a hidrogén szakmérnöki oktatás és a hazai hidrogén infrastruktúra gyakorlati fejlesztése.