Fókuszban a vállalati informatikai megoldások
A Dell Technologies Forum nemzetközi rendezvénysorozata ismét Budapestre érkezik. November 24-én a Groupama Aréna ad otthont az eseménynek, ahol az érdeklődők megismerhetik a vállalat és partnerei teljes körű informatikai megoldásait, a legújabb modellektől az innovatív szoftverekig és biztonsági megoldásokig.

 

Az egynapos rendezvényen a résztvevők egy kiállítótérben, különböző standoknál nézhetik meg a Dell Technologies legkorszerűbb termékeit és megoldásait. A vállalat szinte teljes termékportfóliója a helyszínen lesz. Emellett a látogatók számos plenáris előadáson és interaktív szekcióülésen keresztül ismerhetik meg azokat az aktuális informatikai kihívásokat, trendeket, amelyek leginkább befolyásolják a vállalatok fejlődését.

Az érdeklődők mindenről tájékozódhatnak, legyen szó akár az adatalapú működés előnyeiről, első lépéseiről, a távoli munkavégzéshez szükséges adatközpontokról és a virtuális megoldásokról, a kiberbiztonság kritikus kérdéseiről, energiahatékony hűtési megoldásokról vagy a legújabb technológiai vívmányokról. Azoknak, akik részletesebb információt szeretnének kapni, személyes konzultációt és tanácsadást is biztosítanak a szervezők.

Ember és technológia együttműködése

A vállalat szakértői mellett, a résztvevők olyan meghatározó személyiségekkel is találkozhatnak a konferencián, mint például Pál Feri atya mentálhigiénés tanácsadó. Jogos lehet a felvetés, hogy mi is a kapcsolat közte és a technológia között, de sokkal szorosabb, mint azt elsőre gondolnánk. Az elmúlt lassan három év alapján elmondhatjuk, hogy minden korábbinál nagyobb szerepe van a technológiának az életünkben.

A világ a technológia segítségével tudott alkalmazkodni a pandémia miatt kialakult új helyzethez, a hibrid munkavégzéshez vagy épp a hibrid és online oktatáshoz. Egyértelműen rugalmasabbak vagyunk most, mint akár három évvel ezelőtt. De a technológián kívül van még egy fontos szereplő a képletben. És ez nem más, mint az ember. A Fórumon szó lesz a Dell legújabb kutatásáról, ami többek között arról is szól, hogy mi, emberek hogyan tudunk alkalmazkodni a változáshoz. Mentálhigiénés szempontból is érdemes megvizsgálni, hogy az emberek hogyan működnek és ebben a környezetben hogyan tudnak leginkább eredményesek és elégedettek lenni a rengeteg változás közepette.

A vállalat több ügyfele, többek között a Mol előadását is meghallgathatják az érdeklődők a konferencián. Ezek a prezentációk olyan ügyféltapasztalatokat mutatnak be, amelyek különösen hasznosak lehetnek azok számára, akik most gondolkodnak valamilyen informatikai megoldás bevezetésén. Mindemellett az első, állampolgárságot kapott humanoid robot, Sophia is több ponton bekapcsolódik az eseménybe, így az is kiderül, hogy ő hogyan látja a technológia jövőjét. A Dell Technologies Forum az érdeklődők számára ingyenes, ám regisztrációhoz kötött. További információ, programterv és a regisztrációs felület a rendezvény weboldalán érhető el.

(Forrás: Dell Technologies)

Jobb stratégiai döntéseket és több ügyfelet hoz az adatvezérelt üzleti szemlélet
A digitalizációra, a mesterséges intelligenciára és a gépi tanulásra építő üzleti, technológiai megoldások ma már nélkülözhetetlen eszközei egy sikeres vállalatnak. Ugyanakkor az alapot jelentő céges adatvagyonnal sokkal kevesebbet foglalkoznak.
Tablettel irányított, a felszállástól leszállásig tartó teljesen automata repülés
Sikeres, teljesen automata repülést hajtott végre az Airbus Helicopters Marignane-ban, amelynek célja a még fejlesztés alatt lévő új műszaki megoldások tesztelése volt.
A Microsoft mesterséges intelligencia megoldásával növeli hatékonyságát a Schneider Electric
A generatív mesterséges intelligencia (MI) kínálta lehetőségeket is kihasználja a Schneider Electric, hogy hatékonyabbá tegye működését és az új megoldások kifejlesztését. A vállalat törekvéseit a Microsoft Azure OpenAI megoldásával támogatja.
Növekvő kiberfenyegetettség – felértékelődik a megelőzés, és a gyors reakció
A kiberbűnözők egyre többször veszik célba az informatikai és a fizikai ellátási láncokat, tömeges kibertámadásokat indítanak, és új módszereket találnak arra, hogy pénzt zsaroljanak ki a kis- és nagyvállalatokból. A legtöbb zsarolóprogram-támadás során személyes vagy kényes üzleti adatokat tulajdonítanak el zsarolás céljából.
A mobil robotokat is hálózatba kötik
Az Ipar 4.0 és az Intralogisztika 4.0. megváltoztatja a termelési környezetet, és ezáltal hatással van az AGV-kre (Automated Guided Vehicles – automatizált irányított járművek) és az AMR-ekre (Autonomous Mobile Robots – autonóm mobil robotok).