Felvillanyozó hírek a debreceni BMW gyárról
Rekordsebességgel, 8 hónap alatt végezték el az épülő gyár villamosenergia-ellátásához szükséges alapinfrastruktúra-fejlesztés munkálatait.

 

A mintegy 800 millió forint keretösszegű megbízás elsősorban az alapinfrastruktúra bővítésének kivitelezésére vonatkozott, amely magában foglalta hazánk egyik legnagyobb ipari beruházásának, a legmodernebb BMW gyárnak az áramhálózatba integrálásához szükséges nagyfeszültségű berendezések telepítését, a kapcsolódó távvezetéki mezők és a két transzformátormező komplett kiépítését, a kapcsoló- és vezénylőépületek installációját, a telemechanika bővítését, a közműcsatlakozások és az olajleválasztó rendszer kiépítését, a teljes körű építészeti és villamostechnológiai kivitelezést.

Az október 15-i készre jelentés előtt természetesen elvégezték a próbákat és méréseket is a berendezéseken, majd november közepére a tereprendezési munkálatok és a füvesítés is befejeződött – decemberben pedig már javában zajlik a villamosenergia-infrastruktúra üzembe helyezése.

 

 

Nemcsak az építkezésen, de a belvárosi irodában is gőzerővel folyik a felkészülés a gyártás beindítására: folyamatosan zajlanak az interjúk a legkülönbözőbb területekre jelentkező szakemberekkel, akik a hivatalos karrieroldalon adták le jelentkezésüket – itt jelenleg 57 nyitott pozíciót hirdetnek, de a felvétel még ennél is intenzívebbé válik jövőre.

A https://bmwgroup.jobs/hu oldalon az érdeklődők az állások mellett további információkat találnak a gyárról, valamint új jelöltprofilt is létrehozhatnak.

Karrierlehetőségek a BMW Group debreceni gyárában!       ÉRDEKEL
Jobb stratégiai döntéseket és több ügyfelet hoz az adatvezérelt üzleti szemlélet
A digitalizációra, a mesterséges intelligenciára és a gépi tanulásra építő üzleti, technológiai megoldások ma már nélkülözhetetlen eszközei egy sikeres vállalatnak. Ugyanakkor az alapot jelentő céges adatvagyonnal sokkal kevesebbet foglalkoznak.
Tablettel irányított, a felszállástól leszállásig tartó teljesen automata repülés
Sikeres, teljesen automata repülést hajtott végre az Airbus Helicopters Marignane-ban, amelynek célja a még fejlesztés alatt lévő új műszaki megoldások tesztelése volt.
A Microsoft mesterséges intelligencia megoldásával növeli hatékonyságát a Schneider Electric
A generatív mesterséges intelligencia (MI) kínálta lehetőségeket is kihasználja a Schneider Electric, hogy hatékonyabbá tegye működését és az új megoldások kifejlesztését. A vállalat törekvéseit a Microsoft Azure OpenAI megoldásával támogatja.
Növekvő kiberfenyegetettség – felértékelődik a megelőzés, és a gyors reakció
A kiberbűnözők egyre többször veszik célba az informatikai és a fizikai ellátási láncokat, tömeges kibertámadásokat indítanak, és új módszereket találnak arra, hogy pénzt zsaroljanak ki a kis- és nagyvállalatokból. A legtöbb zsarolóprogram-támadás során személyes vagy kényes üzleti adatokat tulajdonítanak el zsarolás céljából.
A mobil robotokat is hálózatba kötik
Az Ipar 4.0 és az Intralogisztika 4.0. megváltoztatja a termelési környezetet, és ezáltal hatással van az AGV-kre (Automated Guided Vehicles – automatizált irányított járművek) és az AMR-ekre (Autonomous Mobile Robots – autonóm mobil robotok).