Szeptember 30-án zárta kapuit az Electrosub Konferencia és Kiállítás, ami hosszú idő után először tette lehetővé, a szakemberek, a kiállítók, a látogatók, a konferencia résztvevők számára, hogy kilépve a virtuális világból, személyesen, a kihívásokra megoldásokat keresve és kínálva, szakmai megbeszéléseket, üzleti tárgyalásokat folytassanak.
Az eseményen 24 kiállító vett részt, a magyar vállalatok mellett, német, osztrák, olasz és bosnyák cégek is bemutatkoztak. A konferencián 23 előadás hangzott el neves külföldi és hazai előadók tolmácsolásában. A bemutatott termékek és az előadások témái az elektronika, az automatizáció, a digitális transzformáció, az AI, IoT témaköröket érintette. Az esemény az Ipar 4.0 jegyében zajlott. A rendezvényt 500 szakember tekintette meg, a színvonalat tükrözi, hogy a látogatók 25 %-a első számú döntéshozó, 82%- uk cége döntéseiben meghatározó szerepet betöltő szakember volt.
A kiállításon nagy sikerrel mutatkozott be a BME Ipar 4.0 Technológiai Központ, akik most először léptek ki az egyetem keretein kívül. A Központ célja, hogy Magyarországon minél több korszerű, a globális piacokon is versenyképes vállalat működjön az Ipar4 technológiák minél szélesebb körű alkalmazásával.

Szemléletformáló interaktív szcenárióikon keresztül az érdeklődők betekintést nyerhettek a digitális átalakulás előnyeibe. A rendezvény érdekessége egy Formula 1-es autó volt, amit a BME egyetemistái készítettek, az általuk épített versenyautóval az egyetemek között zajló versenyeken szerepelnek.
Az esemény egyik arany szponzora, a Redel Elektronika Kft., által meghirdetett csatlakozás szerelési versenyt is nagy érdeklődés övezete, a jelentkezők folyamatosan sorban álltak a standon. A kihívást 38 főnek sikerült teljesíteni. A legfiatalabb versenyző 16 éves ipari tanuló, a legidősebb 73 éves nyugdíjas szervízműszerész volt. Közülük a leggyorsabb és egyben az első helyezett, Patrik Polena, fejlesztőmérnök lett.
A személyes találkozások mindenki számára élményt és egyben hasznos szakmai és üzleti időtöltést jelentettek. A szakma szolgálatában az Electrosub a jövőben is fórumot kínál ehhez. Az Electrosub programfüzet-katalógusának digitális változata a honlapon itt tekinthető meg.
Szerző: Electrosub
2021.10.03.
160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.