Egyre népszerűbbek a virtuális kiállítások
Az Eplan virtuális kiállítása április 28–29. között már hatodik alkalommal nyitja meg digitális kapuit. A látogatókat számos téma várja, amelyek professzionális mérnöki munkára és az integrált, végpontok közötti folyamatokra fókuszálnak.

 

A felsővezetők számára szervezett élő beszélgetések, a sikertörténekek bemutatása és az új partnerzóna konstruktív inspirációt kínálnak a résztvevőknek. Az Eplan platformon megtalálható új megoldások témakör- és országspecifikus webes közvetítései és szoftverbemutatói inspirációt és ötleteket adnak a további fejlesztésekhez, ideértve a felhőalapú megoldásokat is. Alig két héttel a digitális Hannover Messe után megnyitja kapuit az év legnagyobb digitális eseménye. Az immár hatodik alkalommal sorra kerülő Eplan Virtuális Kiállítás egy világszerte elterjedt formátum és idén új, letisztult megjelenéssel és számos témakör-specifikus újítással várja a menedzsereket és a felhasználókat egyaránt.

„Az elmúlt évek sikere után kibővítjük az Eplan Virtuális Kiállítást, hogy két teljes napot fedjünk le, különböző időzónákon átívelve” – ismertette  Haluk Menderes, az Eplan Software & Service ügyvezető igazgatója. Ennek egyszerű oka van: egyre több témát kell lefedni és a látogatói érdeklődés is növekszik. Mivel 2020-ban csaknem 20 százalékkal nőtt a több mint 70 országból érkező résztvevők száma, egyértelművé vált, hogy a virtuális esemény fontos platform az iparág számára.

A megfelelő program mindenki számára

A csúcsvezetői szintű cégvezetői megbeszélések az ipari automatizálás ökoszisztémájáról, az ipari panelépítésben rejlő lehetőségekről és a roundtrip engineering módszertanáról csak néhány abból a gazdag kínálatból, melyeket a sokoldalú konferencia-program lefed. Idén ezeket a témákat az egyes ágazatok menedzsmentjével kapcsolatos új élő beszélgetések egészítik ki, többek között az autóipar, az energia, az épületautomatizálás, a hajózás és a folyamatipar területein.

A szoftverrendszerekkel kapcsolatban naponta hat különböző élő bemutatót tartanak, ahol a szakértők gyakorlati betekintést nyújtanak az Eplan Platform újításaiba. A programban szintén szerepelnek az új felhőszolgáltatások lehetőségei az Eplan ePulse részeként, nem beszélve a hatékonysági potenciálról, amely a vezérlőszekrények és a kapcsolóberendezések tervezésében rejlik. Végül, de nem utolsósorban; a szórakozásra is szánnak időt különféle online játékok keretében, amelyekben a résztvevők (virtuálisan) versenyezhetnek egymással, a nyeremények között három online Eplan Platform update képzés is szerepel.

A partnercégek is saját megjelenési lehetőséget kapnak

Egy újonnan létrehozott közösségi terület az EPLAN Partnerhálózatban résztvevő összes vállalat számára lehetőséget kínál arra, hogy saját „helyszíni” jelenlétükkel képviseljék magukat az eseményen. Mindez egy kis kiállításnak számít a Virtuális Kiállításon belül. A kapcsolatépítés számos lehetősége egy újabb indok arra, hogy a látogatók a világ minden tájáról regisztráljanak a rendezvényre. Az élő chat ezúttal egy 1:1 videó chat-et is tartalmaz és lehetőséget kínál minden érdeklődőnek arra, hogy a virtuális térben beszélgethessen az számára fontos témakörökről, ezenkívül ötleteket cserélhessen országhatárokon átívelően. Ingyenes regisztrációs oldal: https://www.EPLAN-software.com/virtual-fair/

Már várja az érdeklődőket a Schneider Electric Fenntarthatósági Iskolája
A technológiai nagyvállalat eredetileg saját munkatársai számára indította el a három fő fejezetből álló képzési programot.
Bionika, robotika és spinoff fejlesztések az idei Innovációs Napon
Hatodik alkalommal rendezi meg a kutatókat és ipari partnereket összekötő eseményét, az Innovációs Napot a Műegyetem - FIEK (Felsőoktatási Innovációmenedzsment és Együttműködési Központ) június 8-án.
Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?
Az ipari igények az egyre kifinomultabb technológiák felé mutatnak. A termelő berendezések termelékenységével, hatékonyságával, pontosságával és megbízhatóságával szemben támasztott követelmények egyre magasabbak.
Megerősítette pozícióit a skandináv piacon a Vajda-Papír Csoport
A Vajda-Papír Scandinavia AS az egyetlen magyar tulajdonosi kézben üzemeltetett, napi fogyasztási cikkeket előállító és exportáló vállalat Norvégiában. A cég régiós jelenlétének és exporttevékenységének erősítése érdekében a Vajda-Papír további piacbővítő lépéseket tervez.
Magyarországról is hozzáférhetünk digitálisan az EU szolgáltatásaihoz
Az Evrotrust eID az első tagállami eID rendszer, amely egyszerű digitális hozzáférést és azonosítást biztosít magyar magánszemélyeknek és vállalatoknak egyaránt az Európai Unió közigazgatási szolgáltatásaihoz.