Egyre népszerűbbek a virtuális kiállítások
Az Eplan virtuális kiállítása április 28–29. között már hatodik alkalommal nyitja meg digitális kapuit. A látogatókat számos téma várja, amelyek professzionális mérnöki munkára és az integrált, végpontok közötti folyamatokra fókuszálnak.

 

A felsővezetők számára szervezett élő beszélgetések, a sikertörténekek bemutatása és az új partnerzóna konstruktív inspirációt kínálnak a résztvevőknek. Az Eplan platformon megtalálható új megoldások témakör- és országspecifikus webes közvetítései és szoftverbemutatói inspirációt és ötleteket adnak a további fejlesztésekhez, ideértve a felhőalapú megoldásokat is. Alig két héttel a digitális Hannover Messe után megnyitja kapuit az év legnagyobb digitális eseménye. Az immár hatodik alkalommal sorra kerülő Eplan Virtuális Kiállítás egy világszerte elterjedt formátum és idén új, letisztult megjelenéssel és számos témakör-specifikus újítással várja a menedzsereket és a felhasználókat egyaránt.

„Az elmúlt évek sikere után kibővítjük az Eplan Virtuális Kiállítást, hogy két teljes napot fedjünk le, különböző időzónákon átívelve” – ismertette  Haluk Menderes, az Eplan Software & Service ügyvezető igazgatója. Ennek egyszerű oka van: egyre több témát kell lefedni és a látogatói érdeklődés is növekszik. Mivel 2020-ban csaknem 20 százalékkal nőtt a több mint 70 országból érkező résztvevők száma, egyértelművé vált, hogy a virtuális esemény fontos platform az iparág számára.

A megfelelő program mindenki számára

A csúcsvezetői szintű cégvezetői megbeszélések az ipari automatizálás ökoszisztémájáról, az ipari panelépítésben rejlő lehetőségekről és a roundtrip engineering módszertanáról csak néhány abból a gazdag kínálatból, melyeket a sokoldalú konferencia-program lefed. Idén ezeket a témákat az egyes ágazatok menedzsmentjével kapcsolatos új élő beszélgetések egészítik ki, többek között az autóipar, az energia, az épületautomatizálás, a hajózás és a folyamatipar területein.

A szoftverrendszerekkel kapcsolatban naponta hat különböző élő bemutatót tartanak, ahol a szakértők gyakorlati betekintést nyújtanak az Eplan Platform újításaiba. A programban szintén szerepelnek az új felhőszolgáltatások lehetőségei az Eplan ePulse részeként, nem beszélve a hatékonysági potenciálról, amely a vezérlőszekrények és a kapcsolóberendezések tervezésében rejlik. Végül, de nem utolsósorban; a szórakozásra is szánnak időt különféle online játékok keretében, amelyekben a résztvevők (virtuálisan) versenyezhetnek egymással, a nyeremények között három online Eplan Platform update képzés is szerepel.

A partnercégek is saját megjelenési lehetőséget kapnak

Egy újonnan létrehozott közösségi terület az EPLAN Partnerhálózatban résztvevő összes vállalat számára lehetőséget kínál arra, hogy saját „helyszíni” jelenlétükkel képviseljék magukat az eseményen. Mindez egy kis kiállításnak számít a Virtuális Kiállításon belül. A kapcsolatépítés számos lehetősége egy újabb indok arra, hogy a látogatók a világ minden tájáról regisztráljanak a rendezvényre. Az élő chat ezúttal egy 1:1 videó chat-et is tartalmaz és lehetőséget kínál minden érdeklődőnek arra, hogy a virtuális térben beszélgethessen az számára fontos témakörökről, ezenkívül ötleteket cserélhessen országhatárokon átívelően. Ingyenes regisztrációs oldal: https://www.EPLAN-software.com/virtual-fair/

Mesterséges neurális hálózatokkal lehetővé tett gépi tanulásért ítélték oda a 2024-es fizikai Nobel-díjat
Az amerikai John J. Hopfieldnek és a kanadai Geoffrey E. Hintonnak ítélték oda 2024-ben a fizikai Nobel-díjat – jelentették be kedden Stockholmban a Svéd Királyi Akadémián. A két kutató a gépi tanulás mesterséges neurális hálózatokkal való lehetővé tételéhez járult hozzá úttörő jelentőségű eredményeivel.
Konferencia az okosvárosokról és a technológiai sokszínűségről
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői a Kognitív Mobilitás 2024 konferencián Budapesten.
Teljes kultúraváltás – a Miller Industries beszámolója arról miként segítette a Birst megoldás üzlete átalakítását
Az Infor első blogsorozata az Infor Customer Excellence Awards nyerteseit állítja reflektorfénybe és osztja meg a sikertörténeteiket.
Új képzési program indul az adatközponti és kritikus infrastruktúra területén működőknek
Új képzésekkel egészítette ki EcoXpert Partner Program kezdeményezését a Schneider Electric. Az újonnan megszerezhető tudás hatékonyan támogatja a vállalat adatközponti és kritikus infrastruktúra területeken tevékenykedő értékesítési partnereit ügyfeleik még jobb kiszolgálásában.
Zsákutcába kerülhet az AI egy kutatás szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.