Egy új megoldással csökkenthetik a gyártók energiaköltségeiket és szén-dioxid-kibocsátásukat
Az Energy Manager megkönnyíti a villamosenergia-felhasználás monitorozását, a felhasználás valós idejű nyomon követésével olyan lehetőségek azonosítása érdekében, amelyek minimalizálják a pazarlást és akár 30%-kal csökkentik a kibocsátást.

 

Az Emerson elindította az új Energy Manager megoldás-t, előre megtervezett hardver- és szoftverajánlatát, amelynek célja az ipari villamosenergia-felügyelet egyszerűsítése gyors beállítással és intuitív kezeléssel. A telepítésre kész Energy Manager valós időben figyeli az eszközök energiafelhasználását, lehetővé téve a gyártók számára, hogy mélyebb betekintést nyerjenek az energiafogyasztásba és a működési költségekbe, csökkentve a szén-dioxid kibocsátást, valamint maximalizálják az energia- és működési hatékonyságot.

A legtöbb gyártóra, beleértve az eredeti berendezéseket és az ipari gyártókat, a fogyasztói csomagolt árukat gyártókat, valamint az élelmiszer- és italgyártókat, egyre nagyobb nyomás nehezedik a termelékenység növelésére, miközben csökkenteni kell az energiafelhasználást és a környezeti hatásokat. Az ipari gépek viszont energiaigényesek, üresjáraton is nagy energiát fogyasztanak. A hatékonysági és fenntarthatósági célok jobb teljesítése érdekében az üzemeltetőknek a lehető legjobb rálátásra van szükségük létesítményeik energiafelhasználásáról a pazarlás és a hatékonyság hiányának kezelése érdekében.

Az Emerson Energy Manager megoldása valós idejű energiamérést biztosít, lehetővé téve az üzemvezetők számára, hogy gyorsan rálássanak a részletes értékekre, és megtekintsék a megtakarítási lehetőségeket, például az üresjárati fogyasztást és a csúcsterheléseket. A szoftver könnyen használható vezérlőpultja eszközspecifikusan képes kimutatni az energiafelhasználást, a kapcsolódó költségeket és a CO2-kibocsátást legfeljebb 10 végpontra vonatkozóan (licenccel 50 végpontra bővíthető).

Ez a láthatósági szint szélesebb körű ellenőrzést biztosít a szervezetek számára a használaton kívüli gépek azonosítása és a gépek ütemezésének optimalizálása terén a csúcsidőn kívüli időszakban, csökkentve a villamosenergia-felhasználást az üzemben, és jelentősen csökkentve az általános közüzemi költségeket. A legtöbb létesítmény akár 10-30%-kal is csökkentheti az energiapazarlást és akár 15-30%-kal a szén-dioxid-kibocsátást.

Nagymértékben méretezhető és könnyen integrálható új vagy meglévő energiamérőkkel: az Energy Manager könnyen üzembe helyezhető és segítségével a befektetés gyorsan megtérül. A szoftver edge hardverre előre telepítve, például PACSystemsTM RXi2-BP ipari PC-re, vagy önálló alkalmazásként érhető el, amely virtualizált környezetbe telepíthető.

„Az energiaköltségek és kibocsátások megbízható, pontos nyomon követése felbecsülhetetlen értékű a szervezetek számára” – mondta Eugenio Silva, az Emerson önálló automatizálási üzletágának intelligens automatizálásért felelős termékmenedzsere. „Új Energy Manager megoldásunk nagyobb rálátást és mélyebb megértést biztosít az üzemeltetőknek, a létesítményvezetőknek és a vállalati fenntarthatósági csoportoknak a mindenkori energiafogyasztásról és üzemeltetési költségek kapcsán.

Ez jobb pozíciót jelenthet a vállalatok számára a célok követésében és elérésében, a szabályozások betartásában és a környezeti hatás megbízható csökkentésében.” A közművek szélesebb körű felügyeletéhez az Energy Manager párosítható az Emerson sűrített levegő manager-rel, hogy teljes áttekintést kapjon az energiaköltségekről és a gépek sűrített levegő felhasználásáról a gyártósoron, a gyárban és a telephelyen.

 

| Nyitókép: illusztráció, Adobe Stock

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.