Digitális megoldások segítik a vállalati klímavédelmi célok elérését
A Schneider Electric bejelentette, hogy felgyorsítja globális fenntarthatósági tanácsadási üzletága bővítését. Megduplázzák a meglévő tanácsadói kapacitást, valamint új szolgáltatásokat és digitális megoldásokat is bevezetnek.

 

Az ENSZ éghajlatváltozással foglalkozó kormányközi munkacsoportjának (IPCC) augusztusban közzétett 6. jelentése ismét megerősítette, hogy sürgősen szükség van a dekarbonizációra. A jelentés megállapította, hogy az éghajlatváltozás valamilyen mértékben már minden természeti rendszert kezd érinteni, de a "határozott és tartós" kibocsátáscsökkentés még korlátozhatják az egész bolygót érintő változások legsúlyosabb hatásait.

A vállalkozások egyre inkább felismerik, hogy milyen jelentősége van az energiafelhasználás és a károsanyag kibocsátás proaktív menedzselésének az éghajlati kockázatok kezelése és mérséklése érdekében. A COVID-19 világjárvány hatásai fokozták ezt a tudatosságot, és vannak, akik úgy tekintenek a pandémiára, mint annak próbájára, hogy az éghajlatváltozás milyen hatással lehet az üzleti életre és a gazdaságra.

Még sürgősebb a szén-dioxid-mentesítés

Mivel a vállalkozásoknak is meg kell küzdeniük az éghajlatváltozás okozta szélsőséges időjárási eseményekkel, például aszályokkal, árvizekkel, hurrikánokkal, megnőtt a befektetők érzékenysége az éghajlatváltozással kapcsolatos befektetési kockázatokra. Napjainkig több mint 10 ezer vállalat teszi közzé éves szinten kibocsátásait a CDP-nek (Carbon Disclosure Project), és több mint 1000 vállalat tűzött ki tudományosan megalapozott szén-dioxid-csökkentési célokat.

 

A vállalkozások egyre inkább felismerik, hogy milyen jelentősége van az energiafelhasználás és a károsanyag kibocsátás proaktív menedzselésének

 

Ugyanakkor egyre több bizonyíték utal arra, hogy a szervezetek közel sem lépnek elég gyorsan ahhoz, hogy az IPCC által ajánlott 1,5 Celsius-fokos átlagos globális felmelegedésen belül maradjunk. A Science-based Targets Initiative nemrégiben megállapította, hogy a G20-ak vállalatainak csupán 20 százaléka rendelkezik a tudományos eredményekhez igazodó éghajlatvédelmi célkitűzésekkel.

A Schneider Electric saját, évi 250 millió dollárnál nagyobb bevételt elérő vállalkozások körében végzett kutatása során a válaszadók mindössze 29 százaléka jelezte, hogy kidolgozott és nyilvánosságra hozott éghajlatvédelmi cselekvési tervet, míg 36 százalékuk arról számolt be, hogy csak később fogja vizsgálni, hogy milyen éghajlatvédelmi intézkedéseket hozzon, vagy határozatlan ideig fenn kívánja tartani a jelenlegi üzleti modelljét.

Az ideális partner a Net Zero eléréséhez

A Schneider Electric 2021-ben már több új szolgáltatást is elindított a fenntarthatósági tanácsadáson belül, hogy kiszolgálja a piaci igényeket. 

  • Éghajlatvédelmi tanácsadás
  • Ellátási lánc dekarbonizációs és éghajlati kockázatértékelési szolgáltatások
  • Kommunikációs szolgáltatások, beleértve a CSR/ESG jelentéstételt/értékelést, az éghajlatvédelmi cselekvési terv kidolgozását, valamint a hírnévre és fenntarthatóságra vonatkozó állításokat

A tanácsadó csoport további szolgáltatásokat fejleszt a körforgásos gazdaság és a nyomon követhetőség vonatkozásában, valamint új ESG-modulokat alakítanak ki a díjnyertes EcoStruxure Resource Advisor szoftverplatformhoz. "Egyre nagyobb piaci keresletet látunk, ahogy a vállalkozások dekarbonizációs vállalásokat határoznak meg és dolgoznak ezek teljesítésén. A kibocsátáscsökkentés jelenlegi pályája azonban még mindig nem elég merész és nem elég gyors.

Tanácsadási üzletágunk bővítésével segíthetünk ügyfeleinknek felgyorsítani a tempót. Az üzleti vezetők döntései és tettei a következő évtizedben az életünket leginkább befolyásoló tényezők között lesznek, és a Schneider Electric számára megtiszteltetés, hogy ügyfeleink mellett állhatunk a változásért folytatott globális mozgalom élvonalában" – mutatott rá Susan Uthayakumar, a Schneider Electric tanácsadó csoportjának elnöke.

Magyarország beszáll a humanoid robotika versenyébe
A járműipari és gyártáshoz kapcsolódó kompetenciákra, valamint a mesterséges intelligencia és az autonóm rendszerek terén szerzett tapasztalatokra építve új, humanoid robotikára fókuszáló kutatócsoport kezdi meg munkáját a HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetben (SZTAKI).
Az ABB és a Toyota együtt alakítják az e-mobilitás jövőjét
Az e-mobilitás Európa-szerte megváltoztatja az emberek közlekedési szokásait. Egyre több autós fontolgatja elektromos vagy plug-in hibrid jármű vásárlását, egyre több otthonban szerelnek fel töltőket, és egyre több vállalat gondolja át járműparkja üzemeltetését.
Az AI kilépett a képernyőről a fizikai térbe
A mesterséges intelligencia eddig főként digitális környezetben működött: chatfelületeken, hangasszisztensekben vagy ügyfélszolgálati rendszerekben. Az E.ON az INTREN digitális ügynökséggel közösen kiléptette az AI-t a virtuális térből a fizikai világba és megszületett Anna, az E.ON digitális márkanagykövete.
Magasabb fizetésért érteni és használni is 
tudni kell az AI-t
A napi szinten generatív mesterséges intelligenciát használó munkavállalók magasabb fizetést, nagyobb munkahelyi biztonságot és termelékenységet tapasztalnak – miközben a globális munkaerő egyharmada rendszeresen túlterheltnek érzi magát.
Modern tűzvédelmet kapott az ország legnagyobb gázerőműve
A Dunamenti Erőmű tűzvédelmi rendszereit digitális megoldásokkal frissítették, emellett egységesítették és modernizálták a korábban széttagoltan működő, épületenként különálló tűzvédelmi rendszereket.