Digitális eszközgazdálkodással kezelhetők a karbantartási kihívások
A karbantartási munkák közel kétharmadát elkerülhetnék az ipari termelőcégek az eszközeik teljesítményének hatékony menedzselésével.

 

Annak érdekében, hogy minél több vállalat élhessen ezzel a lehetőséggel, a Schneider Electric partnerségi megállapodást kötött a MaxGrip eszközteljesítmény-menedzsment tanácsadó céggel, hogy továbbfejlessze ipari eszközkezelési portfólióját és további előnyöket kínáljon ügyfeleinek. A karbantartással kapcsolatos problémák, mint például a nem tervezett leállások, a hibás termékek és az energiahatékonyság alacsony szintje évente legalább 864 milliárd dollárba, vagyis óránként 532 ezer dollárba kerülnek a nagy ipari vállalatoknak.

Ugyanakkor a karbantartási munkák 63 százaléka szükségtelen és elkerülhető lenne. Mivel a nehéziparban az eszközök tipikus élettartama 30-40 év, és egyre nagyobb hangsúlyt kap az ESG, nő a nyomás az érintett cégeken, hogy javítsanak az eszközgazdálkodási stratégiájukon. A vállalatok a digitális eszközgazdálkodás bevezetésével javíthatják a teljes eszközhatékonyságot (OEE – Overall Equipment Effectiveness) és csökkenthetik a berendezéseik teljes életút-költségeit (TCO – Total Cost of Ownership).

Digitális megoldásokkal a TCO is csökkenthető

A MaxGrip Asset Improvement Program (AIP) szolgáltatására építve a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat átfogó eszközéletciklus-kezelési programmal tudja támogatni ügyfeleit a digitális átalakulás útján. A program célja, hogy lebontsa a belső silókat, részletes elemzést nyújtva arról, hogyan lehet javítani az eszközök megbízhatóságát és teljesítményét, valamint meghatározza az (új) technológiák sikeres bevezetésének feltételeit, és felgyorsítsa ezt a folyamatot az átfogó eszköznyilvántartások és gyakorlati tapasztalatok révén.

 

A Schneider Electric és a MaxGrip együtt segítik a termelőcégeket a karbantartási kihívások kezelésében

 

„Ez az együttműködés egy újabb fontos mérföldkövet jelent a valamennyi ipari szegmens digitális átalakulásának előmozdítására irányuló küldetésünkben. A Schneider Electric digitális transzformációs tanácsadási szolgáltatásainak és a MaxGrip eszközteljesítmény-menedzsment területén meglévő szakértelmének kombinálásával ideális helyzetben vagyunk ahhoz, hogy még több és még speciálisabb előnyt nyújtsunk ügyfeleinknek” – mondta el Anthony Loy, a Schneider Electric „Industrial Digital Transformation Consulting” részlegéért felelős alelnöke.

„Örülünk annak, hogy a Schneider Electric-kel való hosszú távú kapcsolatunkra építve segíthetünk az ipar egyik legösszetettebb kihívásának kezelésében. Együtt olyan innovatív megoldásokat fogunk nyújtani, amelyek biztosítják az eszközök teljesítményének tartós javulását, amit a termelésben elért sikerek bizonyítanak majd” – jelentette ki Mark Mulder, a MaxGrip vezérigazgatója.

 

| Illusztrációk: Schneider Electric

Térbeli számítástechnika – híd a digitális és fizikai világ között
Ahogy egyre összetettebbé és szövevényesebbé válik a vállalati informatika világa, ezzel párhuzamosan nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) szerepe az üzleti innovációban. Ez a technológia zökkenőmentes és tökéletes összeköttetés teremt a fizikai és digitális világ között.
Új megoldás teszi hatékonyabbá a kritikus infrastruktúrák védelmét
Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét.
A megbízható adatoktól az egész életen át tartó hozzáadott értékig
A digitális ikrektől a kapcsolási rajzokig, a tervezőeszközöktől a maximális energiamegtakarításig – a Festo holisztikusan, az értékteremtési folyamat minden fázisában támogatja ügyfeleit. Ez kiterjed a körforgásos gazdaságra és a termékek szénlábnyomára, de az egész életen át tartó tanulásra is, digitális képzési eszközökkel mind a gyakornokok, mind az állandó alkalmazottak számára.
Az AI hardver- és energiaigénye nem ismer határokat
A mesterséges intelligencia forradalma komoly változásokat indított el az informatikai fejlesztésekben. Korábban a szoftverek álltak az innováció középpontjában, de az AI térhódításával a hangsúly egyre inkább az egyre kritikusabb erőforrásnak számító hardverek felé tolódik.
A fix fordulatszámú kompresszorok cseréje – energiatakarékos alternatívák a kompresszorok szakértőjétől
Sokszor hallhattuk már, hogy a fix fordulatszámú kompresszorok ideje lejárt. Ha több kompresszor üzemel egymás mellett, valóban érdemes megfontolni, hogy legalább egyet lecseréljünk újabb innovatív technológiával működő gépre.