Az európai cégekkel ellentétben a magyar nagyvállalatok mindössze 8 százaléka használ felhőmegoldásokat, előnyeit pedig csak felületesen ismerik a cégvezetők - derül ki a Microsoft és az IVSZ közös kutatásából.
Eszerint a magyar nagyvállalati vezetők csaknem 80 százaléka amiatt aggódik, hogy a szolgáltatás megfelel-e az adatvédelmi irányelveknek, a hatósági előírásoknak, mintegy 70 százalékukat pedig a saját adatvagyona feletti kontroll elvesztése és a külső szolgáltatótól való függés nyugtalanítja.
Ezen vállalatok jelentős része azonban nincs tisztában azzal, hogy a felhőszolgáltatásokat az Európai Unió is minősíti, valamint létezik már például az adatbiztonságot minősítő ISO szabvány, amely biztosítja az ügyfeleket arról, hogy a szolgáltatók betartják az adatbiztonsági szabályokat - kommentálta az adatokat a Microsoft.
A felmérés szerint a magyar cégvezetők többsége a hagyományos IT-megoldásoknál olcsóbbnak tartja a felhőszolgáltatást. Mindössze a válaszadók 16 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a szolgáltatás esetleg drágább lehet, miközben 65 százalékuk számára alapvető elvárás a költségmegtakarítás.
A kutatás rámutat arra, hogy a megkérdezettek több mint 60 százalékának nincs elegendő ismerete egy megalapozott döntéshez, közel egynegyedüknek pedig nincs semmilyen személyes tapasztalata a felhőszolgáltatásokról. A döntő többségben például fel sem merült, hogy a felhőszolgáltatás nem csak IT területen, hanem a marketingre, pénzügyre és HR-re is használható. Az eredmények mintegy 80 nagyvállalati üzleti döntéshozó válaszait tükrözik.
Európai és amerikai autógyárak zárhatnak be az idén Több alacsony kihasználtságú európai és észak-amerikai autógyár bezárására vagy eladására kerülhet sor az idén, mivel az autógyártók kapacitásfelesleggel küzdenek, miközben nő az árverseny - közölte a Gartner kutató- és tanácsadó cég csütörtökön.
Adókötelezettségek kibertámadás esetén Az elmúlt években jelentősen emelkedett a vállalkozásokat érintő kibertámadások száma, amelyek komoly fenyegetést jelentenek az adatbiztonságra, és jelentős kockázatot hordoznak a társaságok működésére nézve.
Európai regionális együttműködés alakult az energiahatékony építési megoldások előmozdítására Az ABB regionális tudáspartnerként csatlakozott a WorldGBC Európai Regionális Hálózatához, hogy az európai fenntarthatósági célokhoz igazodóan elősegítse az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, energiahatékony épületek elterjedését.
A már meglévő MI-technológiák alkalmazása segítheti a sikeres energiaátmenetet A Világgazdasági Fórum (WEF) jelentése szerint a már meglévő technológiák felhasználásával is 31 százalékkal csökkenthetné az emberiség az energiaintenzitást, ami 2030-ra már éves szinten 2000 milliárd dollárnyi megtakarítást eredményezhetne.
Együttműködési megállapodást kötött a Messer a Pécsi Tudományegyetemmel A Pécsi Tudományegyetem és a Messer hosszútávú, hidrogéntechnológiára vonatkozó együttműködési megállapodást kötött. A felek célja a hidrogén szakmérnöki oktatás és a hazai hidrogén infrastruktúra gyakorlati fejlesztése.