A virtuális üzembe helyezés átalakítja a tervezési folyamatot azáltal, hogy számítógépes szimulációkat alkalmaz a gyártási rendszerek tesztelésére és optimalizálására, mielőtt azok fizikailag megépülnének.
Ez a megközelítés egyszerűsíti a beállítási folyamatot, csökkenti a költségeket, növeli a hatékonyságot, emeli a dolgozók szakértelmét, valamint fokozza a gyár teljesítményét is. A virtuális üzembe helyezés segíti a gyártókat a projekttervben meghatározott gyári átvételi tesztelés (FAT) időpontjának betartásában, valamint biztosítja, hogy átmenjenek a FAT-on, sőt, bizonyos esetekben még a virtuális FAT-ot is lehetővé teszi. Gyakran az üzemleállítások vagy a termékbevezetések miatt bekövetkező FAT-határidő elmulasztása költséges késésekhez és kiterjedt hibákhoz vezet.

Ezt a helyzetet minden projektben érdekelt fél igyekszik elkerülni, ami gyakran hosszabb munkaidőt és teljesítménybeli kompromisszumokat tesz szükségessé. Az ilyen projektek késedelmeinek elemzése következetesen az üzembe helyezést jelöli meg fő bűnösként. A probléma az, hogy a rendszer fizikai befejezéséig a vezérlőszoftvert nem lehet tesztelni és hibakeresést végezni. Erre a problémára a modern gyártásszimulációs eszközök adják meg a választ. Az alábbi cikk kifejti mi az a virtuális üzembe helyezés, hogyan lehet sikeresen elvégezni, és milyen előnyökkel jár. A következőkről lesz szó részletesen:
-
Szoftver és üzembe helyezés
-
A virtuális üzembe helyezés előnyei
-
A virtuális üzembe helyezés lépésről lépésre történő útmutatója
-
Esettanulmányok
-
Miért a virtuális üzembe helyezés a jövő
Tudjon meg többet a Kontron oldalán arról, mit is jelent a virtuális üzembe helyezés, és hogyan használhatja ezt a technológiát a gyártási műveletek fejlesztésére a Visual Components segítségével.
Szerző: Kontron Hungary
2024.07.17.
Optimalizált léptetőmotor-család a Festo cégtől A léptetőmotor-technológia innovációja azt jelenti, hogy a léptető- és a szervotechnológia közötti szakadék csökken. Azokban az alkalmazásokban, ahol nincsenek nagy dinamikus terhelések vagy nagy sebességigények, és ezért nincs szükség a szervomotor teljesítményére, a léptetőmotor (akkumulátor nélküli enkóderrel és fékkel) zárt hurkú pozicionálást kínál.
Átalakuló logisztikai piac: kiszervezés, specializáció, versenyelőny Az elmúlt években látványos változások zajlottak le a logisztika világában. A szállítás és raktározás már nem csupán háttérfolyamat, hanem a vállalati versenyképesség egyik kulcselemévé vált – a komplexitás növekedésével pedig egyre több ágazat fordul külső logisztikai partnerekhez.
AI ügynökök a sörfőzdében A Heineken az SAP AI megoldásával egyszerűsíti az adatelemzést munkatársai számára. A világ egyik legnagyobb sörgyára bevezette belső mesterséges intelligencia (AI) chatbotját, a „Hoppy”-t, ezáltal javította az üzleti folyamatait, és elérte a valós idejű adatokhoz való hozzáférést.
A legtöbb cég még nem nyer a mesterséges intelligenciával A Kyndryl új, globális tanulmánya szerint csak kevés szervezet tett lépéseket annak érdekében, hogy munkaerő-stratégiáját összehangolja a mesterséges intelligencia technológia fejlődésével.
E-kereskedelmi logisztika és telephelyválasztás a versenyképesség növeléséért A 2025. június 4-5-én Esztergomban megrendezett XXI. e-kereskedelmi konferencián az iparág meghatározó szereplői stratégiai témaként tárgyalták többek között az e-kereskedők számára kulcsfontosságú logisztikai háttér és telephelyválasztás kérdését.