Budapesten nyitja meg legújabb nemzetközi képviseleti irodáját a világ legnagyobb korai fázisú startupokra fókuszáló akcelerátora, a Founder Institute.
Az egyesült államokbeli Szilícium-völgyben alapított szervezet világszerte már összesen 200 városban működtet irodát. A Founder Institute Hungary programja induló magyar tech startupok jelentkezését várja. A programban sikerrel résztvevő vállalkozások, jelentős mentori támogatásban részesülnek, befektetési ajánlatot kapnak és egyedülálló nemzetközi üzleti és befektetői kapcsolatrendszerhez kapnak hozzáférést.
Dimenzióváltást hozhat a magyar technológiai startup közegbe a Founder Institute hazai megjelenése. A hivatalos akcelerátor program mellett a Founder Institute Hungary ingyenesen elérhető, online eseménysorozatot is indít, melynek célja a tudásátadás, a vállalkozói kultúra fejlesztése. Ennek keretében a kezdő vállalkozók, startupperek nemzetközi nagyágyúktól és a magyar startup világ legkiemelkedőbb szakembereitől kaphatnak hasznos útmutatást, tanácsokat a vállalkozásépítés fortélyai kapcsán. A Founder Institute magyar programját három tapasztalt startup guru: Bohner Tamás (Drukka Startup Studio, Intellitext Akcelerator), Horváth Balázs (Startup Grind Budapest), és Ivánka Iván (Ivanka Consulting) vezeti.
Út a nemzetközi startup elitbe
A Founder Institute Hungary 2021 januárjában induló akcelerátor programja keretében a résztvevő korai fázisú vállalkozások:
-
Speciális mentorálási folyamatban vehetnek részt több mint 50 neves befektető és vállalkozó közreműködésével.
-
Közvetlenül profitálhatnak a Founder Institute nemzetközi tapasztalatából, mellyel mára vállalkozások sorát segítette sikeres piacra lépéshez és összesen 950 millió dollárnyi befektetéshez.
-
Nagy eséllyel pályázhatnak a Founder Institute további utókövetési programjaira (Pl. Founding Lab), és még hosszú évekig szakértői támogatásban részesülnek.
-
Illetve egyedülálló nemzetközi üzleti kapcsolatrendszer nyílik meg előttük, melynek jelenleg több mint 4300 alumni cégalapító és 14 000 befektető-mentor a tagja a világ több mint 200 városában.
A program elképesztő eredményekkel büszkélkedhet: a résztvevő vállalkozások 78%-a stabil piaci szereplővé vált. Számos startupnak pedig olyan világhírű befektető cégek magvető akcelerátor programjába is sikerült bejutnia, mint az Y Combinator, a Techstars vagy az Andreseen Horowitz, illetve több, mint 50%-uknak sikerült a piaci átlagnál magasabb cégértékelés mellett nemzetközi befektetőktől tőkét bevonnia. A magyar programot sikeresen elvégző vállalkozások mindegyike befektetési ajánlatot kap a Drukka Startup Stúdiótól, Magyarország legnagyobb és legeredményesebb korai fázisú befektetési alapjától vagy az Intellitext hardver- és IOT startup-befektetőtől. Az érdeklődők október 25-ig kedvezményes áron jelentkezhetnek a programba.
A Founder Institute-ról
A Founder Institute a világ legnagyobb, korai-fázisú startupokkal foglalkozó akcelerátora. Programjában kezdő vállalkozók és vállalkozói csoportok sikeresen építhetik nagy növekedési potenciállal bíró projektjüket egy nemzetközi támogató közösség segítségével, akik nem csupán a sikerükben vállalnak részt, de az üzletfejlesztés kihívásokkal teli folyamatának minden lépésénél velük tartanak.
A sikeresen végzett vállalkozások eddig több mint 950 millió dollárnyi befektetési összeghez jutottak globálisan. A világ leggyorsabban növekvő startupjai a Founder Institute-nak köszönhetően nem csak a finanszírozás terén jutottak jelentős előnyhöz, de gyors ütemben érték el a kitűzött piaci célokat, további inkubációs lehetőségeket kaptak, bővítették csapatukat és fejlesztették termékeiket, szolgáltatásaikat.
A Founder Institute-ot 2009-ben alapította Adeo Ressi és Jonathan Greechan, a szervezet központja a mai napig a kaliforniai Palo Altoban működik. Ma már a világ 75 országában, 200 helyi képviselettel rendelkeznek, fő célkitűzésük pedig az, hogy egy „globális Szilícium-völgyet” hozzanak létre, ahol minden tehetséges és motivált vállalkozó számára megadatik a lehetőség, hogy egy olyan üzletet építsen, mely akár 1 millió új munkahelyet teremthet és jobbá teheti a világot.
Szerző: Hanyecz Imre
2020.09.10.
Térbeli számítástechnika – híd a digitális és fizikai világ között Ahogy egyre összetettebbé és szövevényesebbé válik a vállalati informatika világa, ezzel párhuzamosan nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) szerepe az üzleti innovációban. Ez a technológia zökkenőmentes és tökéletes összeköttetés teremt a fizikai és digitális világ között.
Új megoldás teszi hatékonyabbá a kritikus infrastruktúrák védelmét Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét.
A megbízható adatoktól az egész életen át tartó hozzáadott értékig A digitális ikrektől a kapcsolási rajzokig, a tervezőeszközöktől a maximális energiamegtakarításig – a Festo holisztikusan, az értékteremtési folyamat minden fázisában támogatja ügyfeleit. Ez kiterjed a körforgásos gazdaságra és a termékek szénlábnyomára, de az egész életen át tartó tanulásra is, digitális képzési eszközökkel mind a gyakornokok, mind az állandó alkalmazottak számára.
Az AI hardver- és energiaigénye nem ismer határokat A mesterséges intelligencia forradalma komoly változásokat indított el az informatikai fejlesztésekben. Korábban a szoftverek álltak az innováció középpontjában, de az AI térhódításával a hangsúly egyre inkább az egyre kritikusabb erőforrásnak számító hardverek felé tolódik.
A fix fordulatszámú kompresszorok cseréje – energiatakarékos alternatívák a kompresszorok szakértőjétől Sokszor hallhattuk már, hogy a fix fordulatszámú kompresszorok ideje lejárt. Ha több kompresszor üzemel egymás mellett, valóban érdemes megfontolni, hogy legalább egyet lecseréljünk újabb innovatív technológiával működő gépre.