Az Altair és a Müncheni Műszaki Egyetem úttörő megoldást fedezett fel a CFD analízis és a kvantum-számítástechnika területén
Az Altair, a számítástechnikai intelligencia globális vezető vállalata és a Müncheni Műszaki Egyetem kutatói jelentős áttörést értek el az áramlástani szimuláció CFD) és a kvantum-számítástechnika területén.
A Computer Physics Communications folyóiratban megjelent áttörés a kvantumszámítógépek és a kvantumszimulátorok futtatható kódját mutatja be, amely megoldja a Lattice-Boltzmann módszer kvantum-számítástechnikai megvalósításának számos kulcsfontosságú kihívását.
A projekt célja kvantumszámítógépes áramlástani (CFD) algoritmus kifejlesztése volt a Lattice-Boltzmann módszer alkalmazásával. A klasszikus CFD kvantummechanikával való kompatibilitásnak köszönhetően a felhasználók kihasználhatják a kvantum-számítástechnika kiváló feldolgozási teljesítményét, a klasszikus számításoknál exponenciálisan gyorsabb és potenciálisan pontosabb szimulációkhoz.
A teljes cikket elolvashatja itt!
Szerző: Kontron Hungary
2024.11.07.
Az okosgyár felé vezető úton a zenonnal A magasabb szintű szoftverrendszerekkel folytatott kommunikáció éppen olyan fontos az okosgyár számára, mint a vezérlők és gépek összeköttetése.
Mit hozhat Önnek és munkatársainak egy PDM/PLM rendszer? Az EPLMS használatával tehermentesítheti kollégáit az automatizálható feladatok alól, ezáltal az értékteremtésre tudnak koncentrálni.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzi az új meteorológiai állomás Meteorológiai állomásokat telepített alállomásaiba a Danube InGrid projekt keretében az E.ON Hungária Csoport. Az eszközök azonnali adatokat küldenek az üzemirányítási központba, így az energiacég időben fel tud készülni az időjárási veszélyhelyzetekre.
Drasztikus változások az új autók piacán A 2025. január 1-el életbe lépő, CAFE (Clean Air for Europe, azaz Tiszta Levegőt Európának) néven elhíresült új EU-s emissziós szabályok várhatóan alapvető változásokat hoznak az új autók piacán a kontinensen. Cikkünkben a Toyota értékelte a szabályozás várható hatásait.
Magyar és indiai kutatók szén alapú szuperkondenzátort fejlesztettek A Miskolci Egyetem és az indiai Indian Institute of Technology, Patna kutatóintézet munkatársainak együttműködésében előállított nagyhatékonyságú kondenzátorok alkalmasak a megújuló energiaforrások által termelt elektromos energia tárolására.