Abszolút higiénia rozsdamentes acélból
Két új szenzorsorozat miniatűr rozsdamentes acél házban: a Leuze az 53C és 55C sorozatot kifejezetten a higiéniai szempontból érzékeny gyártási és csomagolási folyamatokhoz fejlesztette ki.

 

Legyen szó sajtról, ivóvízről vagy vakcinákról: az élelmiszerek vagy gyógyszerek csomagolásánál vagy töltésekor a legmagasabb követelményeket kell betartani a higiéniával és a rendszer tisztításával kapcsolatban. Az 53C és 55C sorozattal a Leuze olyan érzékelőket fejlesztett ki, amelyek ideálisak a higiéniai szempontból érzékeny gyártási és csomagolási folyamatokhoz. Az idetartozó szenzorokat kiváló minőségű, különösen sima V4A rozsdamentes acélból készült ház és üvegmentes, karcálló optika burkolat jellemzi. Az érzékelők így az igényes tisztítási és fertőtlenítési ciklusoknak, valamint a nagy hőmérséklet-ingadozásoknak is ellenállnak.

 

A Leuze 53C és 55C érzékelősorozata higiéniai szempontból érzékeny gyártási és csomagolási folyamatokhoz is alkalmas. A szenzorokat különleges kialakítás, valamint magas szivárgásmentesség és tisztítószerekkel szembeni ellenállás jellemzi

 

 

Minden esetben precíz

Az 53C és 55C sorozattal a rendszer üzemeltetői rugalmasan alkalmazható átmenő sugaras fotoelektromos érzékelőkkel, fényvisszaverő fotoelektromos érzékelőkkel és diffúz érzékelőkkel dolgozhatnak. Modelltől függően a Leuze-megoldások megbízhatóan érzékelik az üveget, a PET-et, a fóliát vagy az apró alkatrészeket. Könnyen kimutatják az átlátszó folyadékok töltöttségi szintjét is. Az új 53C és 55C érzékelősorozatok por- és vízállók, és megfelelnek az IP67, IP68 és IP69K védelmi osztály követelményeinek. Hasznos tulajdonságuk, hogy IO-Link segítségével konfigurálhatók, üzemeltethetők és karbantarthatók.

 

A Leuze 53C sorozatú diffúz érzékelők HYGIENE kialakításúak, furatok nélkül, és olyan felhasználási területekre alkalmasak, ahol közvetlenül érintkeznek élelmiszerrel. Megbízhatóan detektálják a vágott termékek széleit is

 

Nem hagy esélyt a baktériumoknak

Nedves területekre a Leuze az 55C sorozatot lemosható kivitelben is elérhetővé tette. Ebben a verzióban az optika és a vezérlők nem diffúzív és kémiailag stabil anyagokból készülnek. A maximális higiéniához a hézagmentes kialakítás is hozzájárul. Az 53C sorozat érzékelői HYGIENE kialakításúak. A házat következetesen úgy tervezték meg, hogy megakadályozza a bakteriális szennyeződést. A rögzítőfuratok nélküli sima kontúrok megakadályozzák a lerakódásokat, amihez egy speciális rögzítési koncepció is hozzájárul: az érzékelő és a gép gáztömör kapcsolódása a rögzítőcsonkkal. Az 53C sorozat különösen alkalmas a higiénia szempontjából érzékeny területekre, ahol közvetlenül érintkezhet élelmiszerekkel. Csomagolatlan termékek fölé is szerelhető.

 

| Magyarországi forgalmazó: Kvalix Automatika Kft.

| Nyitóképen: A tartályokban lévő folyadékok töltöttségi szintjének megbízható kimutatása az egyik legigényesebb detektálási feladat. Ehhez különösen nagy teljesítményű szenzormegoldásokra van szükség, mint például a Leuze 55C sorozatába tartozó átmenő sugaras fotoelektromos érzékelők, amelyeket kifejezetten erre az alkalmazásra optimalizáltak

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.