A tökéletesség iránti vágy a termelésben? Reális!
Az ipari termelésben mindig ott van a tökéletesség iránti vágy, azonban gyakran előfordul, hogy minden látszólagos tökéletesség ellenére még mindig fennállnak olyan kihívások, melyeket nehéz megmagyarázni és megoldani. Ezen kihívások egyike a gyártási folyamatok hatékonyságának növelése és optimalizálása.

 

 

Pörögjön fel a termelés! Ne hagyja ki a forradalmi CAM szoftverről szóló ingyenes webinárt!

CAM PRO: Megmunkálásban a csúcson

Kétrészes webinár: 2023. 09. 06. 10:00 – 11:00 és 2013. 09. 13. 10:00 – 11:00

 

Tömeggyártás vs. egyedi gyártás

A termelési folyamatok során számos kérdés felmerülhet. Hogyan határozzuk meg, hogy a lassú termelés oka valóban a gép lassúsága-e? Hol vesztünk sok időt a folyamat során? Az egyedi termékek esetén például a gép NC programozása lehet az egyik legidőigényesebb lépés, és nem mindig egyértelmű, hogy a beállítások tökéletesek-e. Emiatt könnyű lehet azt hinni, hogy minden rendben van, miközben a valóságban sok idő és energia vész kárba.

A tömeggyártás során pedig a másodpercek megtakarítása válik kiemelten fontossá. Hogyan lehetne hatékonyabban átállni a termelési folyamatok között? Hogyan lehetne szabványosítani a munkafolyamatokat, hogy maximálisan kihasználjuk az erőforrásokat? Ezek a kérdések a piaci verseny szempontjából is kiemelten fontosak.

Van megoldás!

Azonban van egy megoldás, amely hatékonyan segíthet mindezen problémák leküzdésében: a CAM rendszerek. A CAM szoftverek nem csak a megmunkálások tervezésére szolgálnak, hanem számos egyéb funkciót is kínálnak a termelés hatékonyságának maximalizálására.

A CAM rendszerek segítségével könnyedén kezelhetjük a gyártással kapcsolatos adatokat, a tervezési és megmunkálási modulok együttes jelenléte pedig lehetővé teszi, hogy folyamatosan finomhangoljuk a folyamatokat anélkül, hogy leállítanánk a termelést. Az automatizált szerszámpályák és optimalizált mozgások lehetővé teszik, hogy a gépek még hatékonyabban dolgozzanak, és a valós G-kód alapú szimuláció segítségével a tervezett folyamatokat átvizsgálhatjuk, még mielőtt a fizikai valóságba átültetnénk azokat.

 

 

A CAM rendszerek további előnye, hogy kiküszöbölik az adatfordítás és a manuális műveletek szükségességét, így lehetővé téve a tervek könnyed átadását a virtuális világból a fizikai világba. Ezzel a hatékonyabb megmunkálási folyamatok révén jelentős költségmegtakarítás érhető el a nyersanyagok, energiafelhasználás és gyártási idő terén.

Hatékonyság a csúcsra járatva

A CAM PRO segíti a felhasználókat a korszerű megmunkálógépekben rejlő lehetőségek kihasználásában, az optimális megmunkálási mód megtalálásában.

Regisztráljon a „CAM PRO: Megmunkálásban a csúcson” kétrészes webinárra, és ismerje meg, hogyan formálhatja át ezzel a CAM rendszerrel a gyártási folyamatait!
1. rész: 2023. 09. 06. 10:00 – 11:00
2. rész: 2023. 09. 13. 10:00 – 11:00

 

 

Európai és amerikai autógyárak zárhatnak be az idén
Több alacsony kihasználtságú európai és észak-amerikai autógyár bezárására vagy eladására kerülhet sor az idén, mivel az autógyártók kapacitásfelesleggel küzdenek, miközben nő az árverseny - közölte a Gartner kutató- és tanácsadó cég csütörtökön.
Adókötelezettségek kibertámadás esetén
Az elmúlt években jelentősen emelkedett a vállalkozásokat érintő kibertámadások száma, amelyek komoly fenyegetést jelentenek az adatbiztonságra, és jelentős kockázatot hordoznak a társaságok működésére nézve.
Európai regionális együttműködés alakult az energiahatékony építési megoldások előmozdítására
Az ABB regionális tudáspartnerként csatlakozott a WorldGBC Európai Regionális Hálózatához, hogy az európai fenntarthatósági célokhoz igazodóan elősegítse az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, energiahatékony épületek elterjedését.
A már meglévő MI-technológiák alkalmazása segítheti a sikeres energiaátmenetet
A Világgazdasági Fórum (WEF) jelentése szerint a már meglévő technológiák felhasználásával is 31 százalékkal csökkenthetné az emberiség az energiaintenzitást, ami 2030-ra már éves szinten 2000 milliárd dollárnyi megtakarítást eredményezhetne.
Együttműködési megállapodást kötött a Messer a Pécsi Tudományegyetemmel
A Pécsi Tudományegyetem és a Messer hosszútávú, hidrogéntechnológiára vonatkozó együttműködési megállapodást kötött. A felek célja a hidrogén szakmérnöki oktatás és a hazai hidrogén infrastruktúra gyakorlati fejlesztése.