A kontúrmérés új módja
A megoldás bonyolult kameratelepítés nélkül képes pontosan és gazdaságosan észlelni még a lapos tárgyakat, például a műanyag zacskókat is.

 

Az új CMS 700i 3D kontúrmérő rendszerrel a Leuze electronic egy olyan fejlesztést mutatott be a térfogatnak a mérésére, amely komplett megoldást jelent az áruk hibátlan tárolásához, és amit az ügyfelek önmaguk is üzembe helyezhetnek és üzemeltethetnek a WebConfig segítségével. A CML 730i fényfüggönyökre épülő CMS 700i rendszer az ügyfelek speciális igényeihez adaptálható. A megoldás egy cikkszám alatt tartalmazza a teljes rendszerhez tartozó összes eszközt, a kapcsolószekrényt, a rögzítőelemeket és a csatlakozótechnológiát is beleértve. A CMS 700i méri az elhaladó tárgyak kontúrját és pozícióját, azok alakjától és felületi struktúrájától függetlenül.

A megoldás bonyolult kameratelepítés nélkül képes pontosan és gazdaságosan észlelni még a lapos tárgyakat, például a műanyag zacskókat is. A magasság, a szélesség és a hosszúság minimális méretei 5 × 50 × 50 mm3. Az objektumokról kapott információ felhasználható többek között a raklapok terhelésének vagy a beérkező áruk optimalizálására. A rendszer megbízhatóan felismeri az automatikus raktározás folyamatában problémákat vagy leállást okozó csomagdeformációkat vagy kitüremkedéseket is. A CMS 700i ezáltal növeli a rendszer rendelkezésre állását és költséghatékonyságát. Az intuitív WebConfig segítségével az üzembe helyezés és a távoli karbantartás az ügyfél által is egyszerűen elvégezhető.

 

A CMS 700i kontúrmérő rendszer csomagmérés közben az elektronikus kereskedelemben

 

Ha valamelyik alkatrészt ki kell cserélni, az a Plug & Play révén egy beszállító speciális szaktudása nélkül is hatékonyan elvégezhető. Ezáltal idő és pénz takarítható meg. A 3D kontúrmérő rendszer gyors integrálását az Ethernet TCP/IP vagy a PROFINET interfész biztosítja. A rendszer egy nyitott Ethernet interfészen keresztül perifériákról, például mérlegektől vagy vonalkódolvasóktól is gyűjthet adatokat, és időbélyeggel ellátva továbbíthatja is azokat. A CMS 700i így szabadon kombinálható kiegészítő funkciókkal, és alkalmas az intralogisztika területén üzembe helyezett minden új vagy meglévő rendszerrel történő együttműködésre.

Számos képzéssel készülnek a biztonságos munkavégzésre a szegedi BYD-gyár dolgozói
Több mint 1000 munkavállalót érintő képzési együttműködést kötött a DEKRA Magyarország és a BYD. A már jelenleg is zajló, egyéves program 20 különböző képzéstípust és összesen több tízezer órányi képzést foglal magában.
Mesterséges intelligencia optimalizálja az elosztott energiaforrások felhasználását
A meglévő villamos hálózatok kapacitásának jóval hatékonyabb kihasználását teszi lehetővé a jövőben a Schneider Electric és a Kraken együttműködése. Ha csak az iparban és a kereskedelmi szektorban sikerül növelni a keresleti oldali rugalmasságot, az éves szinten akár ezermilliárd dollárt is érhet.
A mesterséges intelligencia fejlődése és az ipari forradalom párhuzamai
A mesterséges intelligencia elterjedése nyomán a világgazdaság olyan mélyreható szerkezeti átalakulás előtt áll, amely jelentőségében az ipari forradalomhoz mérhető, annak ütemét azonban várhatóan jóval meghaladja.
Digitális tűzvédelmi napló: kevesebb adminisztráció, hitelesebb dokumentáció
Az elektronikusan vezetett tűzvédelmi üzemeltetési napló egyre szélesebb körben terjed a hazai vállalatok körében. Ügyféltapasztalatok alapján a digitális átállással a cégek akár 30–50%-os adminisztrációs időmegtakarítást is elérhetnek a kötelező ellenőrzések dokumentálása során.
PPDM - Az autófejlesztés láthatatlan motorja
Egy mai autó fejlesztése nemcsak mérnöki és gyártási feladat, hanem rendkívül összetett adat- és folyamatmenedzsment is. Több tízezer alkatrész, szigorú mérföldkövek, folyamatos módosítások és nemzetközi megfelelőségi elvárások között kell biztosítani, hogy minden a megfelelő verzióban, és időben álljon rendelkezésre.