Az MTA SZTAKI vezetésével 6,7 millió eurós uniós repülőgép-fejlesztési projekten dolgoznak a szakemberek.
Az intézet közleménye szerint a Bokor József és Vanek Balázs, az MTA SZTAKI munkatársai irányítása alatt működő konzorcium feladata, hogy a repülés gazdaságosabbá tétele révén hozzájáruljon az utasszállító repülőgépek következő generációjának megalkotásához.
A három és fél évig tartó kutatássorozat célja, hogy két év alatt megalkossanak egy pilóta nélküli, cserélhető szárnyú repülőgép prototípust; amelyet aztán repülés közben a kritikus viselkedés tanulmányozása során irányítottan törnek össze. A tesztek tanulságai alapján olyan felépítésű szárnyakat terveznek majd, amelyek alapul szolgálhatnak az utasszállítók következő generációjának kifejlesztésekor.
A közlemény szerint a magyar kutatóintézet többek között a Német Űrkutatási Központtal, több európai egyetemmel - Bristol, München, Delft, Aachen -, valamint repülőipari beszállító cégekkel (az osztrák FACC és a görög INASCO) dolgozik együtt az Európai Unió H2020-as keretprogramja által finanszírozott projektben.
160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.