A helyszíni épületvillamossági szerelési idő jelentősen csökkenthető
Az ABB Smart Buildings és a Wieland Electric közös innovatív és egyedi plug-and-play megoldásai költség-, idő- és munkamegtakarítást eredményeznek az előregyártott épületvillamossági rendszerekben.

 

Az ABB Energetika üzletágához tartozó Smart Buildings divízió és a Wieland stratégiai partnerségének célja a moduláris és sorozatgyártás forradalmasítása modern, előregyártott villanyszerelési, installációs rendszerekkel. Az együttműködés ötvözi a Wieland innovatív csatlakozástechnológiáját az ABB széleskörű portfóliójával – beleértve a kapcsolókat, csatlakozóaljzatokat, kötődobozokat, energiaelosztó és okosotthon megoldásokat – hogy a moduláris és sorozatgyártást alkalmazó építési projektek hatékonyságának növelése érdekében önkonfiguráló, plug-and-play villamos szerelvényeket biztosítson.

Ez a közös termékkínálat az ABB innovatív energiaelosztó rendszereit, kábelezési tartozékait és okos-otthon megoldásait integrálja a Wieland PREFAB dugaszolható installációs rendszerével. A konfiguráláshoz digitális tervezőeszközöket használó önkonfiguráló, plug-and-play megoldás az építkezésekre just-in-time szállítást tesz lehetővé, és akár 70%-kal is lerövidíti a helyszíni villanyszerelési időt, a költségeket pedig mintegy 30%-kal csökkenti.

 

Az együttműködés ötvözi a Wieland innovatív csatlakozástechnológiáját az ABB széleskörű portfóliójával

 

Az új termékcsomag ideális a fokozottan szabványosított projektekhez, például a többlakásos épületekhez és szállodákhoz, ahol a leginkább profitálhatnak a nagyobb hatékonyságból. A kevésbé szabványosított projektek és az egyedi lakóházak is kihasználhatják a megoldás előnyeit, megkönnyítve a szoros határidők betartását és a korlátozott erőforrások kezelését. Összességében a megoldás új mércét állít fel az építkezések gyorsasága, megbízhatósága és fenntarthatósága terén.

„Ez az együttműködés jelentős előrelépést jelent a moduláris építés fejlődésében, és választ ad az építőipar kritikus kihívásaira” – nyilatkozta Sven Werdes, az ABB Energetika üzletág globális termékvonal-menedzsere. „Az innováció és az ilyen partneri együttműködések révén elősegítjük, hogy a moduláris és a sorozatgyártott elemeket alkalmazó építési projektek termelékenyebbé, hatékonyabbá és fenntarthatóbbá váljanak, és ezáltal jobban teljesítsenek.

Az automatizált folyamatok és az előregyártott rendszerek bevezetésével csökkentjük a szakképzett munkaerőktől való függőséget, minimalizáljuk az építési hulladékot, és felgyorsítjuk a projektek átfutási idejét. Ezek a hatékonysági előnyök jelentős költség- és időmegtakarítást, valamint kevesebb keletkező hulladékot eredményeznek, ami a tulajdonosoknak, az ingatlanfejlesztőknek, a kivitelezőknek és a környezetnek egyaránt előnyös.”

Peter Kauf, a Wieland Electric PREFAB vezetője hozzátette: „Ez a partnerség forradalmasítja az építőipar jövőjét. Az iparág két vezető szereplőjének erősségeit egyesíti, ami lehetővé teszi, hogy a moduláris és a sorozatgyártott elemekre támaszkodó építéstechnológia új korszakba lépjen, és újradefiniálja a hatékonyság, a minőség és a rugalmasság normáit.”

 

| Nyitókép: illusztráció, Adobe Stock

Ötgenerációs munkahelyeké a jövő: újra kell tanulnunk a felgyorsult világot
Kényes helyzetekhez, feszültséghez, széthúzáshoz vezethetnek sokak szerint a generációs különbségek, főleg a munka világában. Szükségszerű-e, hogy ez így legyen? Hasonlóan sürgető és megoldásra váró kérdésekre keresik a választ a Bosch Podcast legfrissebb adásának szakértő vendégei, Steigervald Krisztián és Somogyi András.
Tudjuk, hogy káros, mégsem törődünk az akkumulátorgyárak éjszakai fényszennyezésével
A fényszennyezés egyaránt káros hatással van az emberi szervezetre és az élővilágra, mégis kevés figyelem jut rá az új gigaberuházások kivitelezésénél.
Új kiberbiztonsági szabályozás: így spórolhatnak milliókat a cégek
2025-ben tovább szigorodtak a kiberbiztonsági előírások, amelyek az auditok lefolytatását és a felügyeleti díjak számítását érintik.
Az adatokból származó hozzáadott érték csökkenti az állásidőt és a veszteséget
A digitalizáció és a mesterséges intelligencia a Festo AX Industrial Intelligence segítségével eddig nem látott előnyöket kínál.
Stabilabb, rugalmasabb, hatékonyabb: új megoldások az áramhálózatban
Az E.ON Hungária Csoport komplex kutatási-fejlesztési programja, a Flex.ON révén, gyorsabb, rugalmasabb és költséghatékonyabb áramhálózatot épít. A program keretében mintegy 200 okos hálózati eszközt telepítettek a cég szakemberei a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten.