A BMW Group Steyr-i gyára készíti az első elektromos motorokat a Neue Klasse modellgeneráció tesztautóiba
Újabb mérföldkő a sorozatgyártás beindítása felé vezető úton. Az osztrák üzem elküldte Debrecenbe a tisztán elektromos hajtáslánc-technológia hatodik nemzedékének első képviselőit.

 

Mindössze tíz hónappal azután, hogy a BMW Group Steyr-i gyárában megkezdődött a következő generációs elektromos motorokat előállító gyártósorok rendszerbe állítása, az első elektromos motorok is napvilágot láttak. Az osztrák üzem – mely egyébként bevétel és az export tekintetében is Ausztria egyik legnagyobb iparvállalatának számít – a tisztán elektromos hajtáslánc-technológia hatodik nemzedékének első képviselőit a vállalatcsoport Magyarországon épülő, debreceni gyárába küldte, ahol az erőforrásokat a Neue Klasse modellgeneráció tesztautóiba építik be.

 

Gen6 előszériás elektromos motor Neue Klasse tesztjárművekhez. | Fotó: BMW Group

 

„Steyr-i gyárunk szeptember óta látja el a müncheni fejlesztőrészleget a hatodik generációs elektromos motorok első példányaival. Nemrégiben az elektromos motorok közvetlenül Debrecenbe történő leszállítását is megkezdtük, ahol az egységeket a Neue Klasse tesztautóiba építik be” – fogalmazott Klaus von Moltke, a BMW AG erőforrásgyártásért felelős alelnöke és a BMW Group Steyr-i gyárának igazgatója.A BMW Group Steyr-i gyárában három hónappal ezelőtt kezdődött meg az első következő generációs elektromos motorok gyártása.

 

Az újonnan épített villanymotor-összeszerelő csarnok a BMW Group steyri gyárában. | Fotó: BMW Group

 

„A következő hónapokban tovább folytatjuk az új elektromos motorok összetett gyártási folyamatának optimalizálását” – tette hozzá Helmut Hochsteiner, az üzem elektromos motorokat gyártó részlegének alelnöke. Az elektromos motorok Debrecenbe szállítása új mérföldkő a Neue Klasse modellgeneráció és az Ausztriában készülő elektromos motorok sorozatgyártásának beindítása felé vezető úton.

Ötgenerációs munkahelyeké a jövő: újra kell tanulnunk a felgyorsult világot
Kényes helyzetekhez, feszültséghez, széthúzáshoz vezethetnek sokak szerint a generációs különbségek, főleg a munka világában. Szükségszerű-e, hogy ez így legyen? Hasonlóan sürgető és megoldásra váró kérdésekre keresik a választ a Bosch Podcast legfrissebb adásának szakértő vendégei, Steigervald Krisztián és Somogyi András.
Tudjuk, hogy káros, mégsem törődünk az akkumulátorgyárak éjszakai fényszennyezésével
A fényszennyezés egyaránt káros hatással van az emberi szervezetre és az élővilágra, mégis kevés figyelem jut rá az új gigaberuházások kivitelezésénél.
Új kiberbiztonsági szabályozás: így spórolhatnak milliókat a cégek
2025-ben tovább szigorodtak a kiberbiztonsági előírások, amelyek az auditok lefolytatását és a felügyeleti díjak számítását érintik.
Az adatokból származó hozzáadott érték csökkenti az állásidőt és a veszteséget
A digitalizáció és a mesterséges intelligencia a Festo AX Industrial Intelligence segítségével eddig nem látott előnyöket kínál.
Stabilabb, rugalmasabb, hatékonyabb: új megoldások az áramhálózatban
Az E.ON Hungária Csoport komplex kutatási-fejlesztési programja, a Flex.ON révén, gyorsabb, rugalmasabb és költséghatékonyabb áramhálózatot épít. A program keretében mintegy 200 okos hálózati eszközt telepítettek a cég szakemberei a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten.