A BMW Group Steyr-i gyára készíti az első elektromos motorokat a Neue Klasse modellgeneráció tesztautóiba
Újabb mérföldkő a sorozatgyártás beindítása felé vezető úton. Az osztrák üzem elküldte Debrecenbe a tisztán elektromos hajtáslánc-technológia hatodik nemzedékének első képviselőit.

 

Mindössze tíz hónappal azután, hogy a BMW Group Steyr-i gyárában megkezdődött a következő generációs elektromos motorokat előállító gyártósorok rendszerbe állítása, az első elektromos motorok is napvilágot láttak. Az osztrák üzem – mely egyébként bevétel és az export tekintetében is Ausztria egyik legnagyobb iparvállalatának számít – a tisztán elektromos hajtáslánc-technológia hatodik nemzedékének első képviselőit a vállalatcsoport Magyarországon épülő, debreceni gyárába küldte, ahol az erőforrásokat a Neue Klasse modellgeneráció tesztautóiba építik be.

 

Gen6 előszériás elektromos motor Neue Klasse tesztjárművekhez. | Fotó: BMW Group

 

„Steyr-i gyárunk szeptember óta látja el a müncheni fejlesztőrészleget a hatodik generációs elektromos motorok első példányaival. Nemrégiben az elektromos motorok közvetlenül Debrecenbe történő leszállítását is megkezdtük, ahol az egységeket a Neue Klasse tesztautóiba építik be” – fogalmazott Klaus von Moltke, a BMW AG erőforrásgyártásért felelős alelnöke és a BMW Group Steyr-i gyárának igazgatója.A BMW Group Steyr-i gyárában három hónappal ezelőtt kezdődött meg az első következő generációs elektromos motorok gyártása.

 

Az újonnan épített villanymotor-összeszerelő csarnok a BMW Group steyri gyárában. | Fotó: BMW Group

 

„A következő hónapokban tovább folytatjuk az új elektromos motorok összetett gyártási folyamatának optimalizálását” – tette hozzá Helmut Hochsteiner, az üzem elektromos motorokat gyártó részlegének alelnöke. Az elektromos motorok Debrecenbe szállítása új mérföldkő a Neue Klasse modellgeneráció és az Ausztriában készülő elektromos motorok sorozatgyártásának beindítása felé vezető úton.

Így alakítja át a munkaerőpiacot az AI-alapú keresés
Az internet valós idejű böngészésére is képes AI-vezérelt keresőmotorok – mint például a ChatGPT Search, a Google Gemini, a Microsoft Copilot vagy a Perplexity – térnyerésével új megközelítés született a munkaerőpiacon is.
Tovább csökkent a magyar ipari termelés és a kilátások sem kedvezőek
A GKI legfrissebb, júniusi elemzése szerint a magyar ipari termelés volumene két egymást követő évben csökkent az előző évhez képest: 2023-ban 5,5%-kal, 2024-ben 4%-kal. Az összegzés megállapítja, hogy mind a belföldi, mind az exportpiacokon csökkent az értékesítés.
Mikrométer tartományú háromdimenziós struktúrák korszerű tokozása
Az elektronikai alkatrészek és struktúráik egyre kisebbek, ezért egyre nehezebb őket áramkörökbe kötni. A hagyományos gyártástechnológiák elérték lehetőségeik határait, a Fonontech holland startup vállalkozás által kifejlesztett, Impulse PrintingTM elnevezésű eljárás azonban újat hozott ezen a területen.
Tanulmány készült az ipari energiahatékonyság javításáról
A dokumentum a magas hatékonyságú motorokat, hajtásokat és a digitális technológiákat tekinti azon legfontosabb megoldásoknak, amelyek segítségével az ipar túlszárnyalhatja a korábbi teljesítményszinteket, folyamatait pedig hatékonyabbá és környezetbarátabbá teheti.
Új megoldással lesz egyszerűbb az e-autók töltése
Az idei első negyedév végére már meghaladta a 77 ezret a hazai utakon közlekedő tisztán elektromos autók száma, a vállalati e-autó program pedig további lendületet ad a terjedésüknek.