A Benteler a Visual Components segítségével mutatja be a jövő gyártástechnológiáját
A Karlsruhei Technológiai Intézet, a Benteler Automobiltechnik vállalattal közösen, a Visual Components modern gyári tervezőszoftverét használja az innovatív gyártási technológiák kifejlesztéséhez.

 

A Karlsruhe Institute of Technology (KIT), németországi egyetem Termeléstudományi Intézete a jövő termelésének alkalmazásorientált kutatására összpontosít, a globális, rugalmas termelési hálózatoktól a nagy termelékenységű üzemekkel és innovatív üzleti modellekkel rendelkező lélegző gyáron át a minőségbiztosításig. Gyakorlati eszközöket fejlesztenek ki az ipar számára, amelyeket aztán vállalkozói sikerre fordítanak.

A Benteler csoport, a fémfeldolgozásra specializálódott vállalat biztonsági szempontból fontos termékeket, rendszereket és szolgáltatásokat gyárt az autóipar, az energiaipar és a gépipar számára világszerte. A Benteler Automotive a vezető autóipari gyártók fejlesztési partnere, amely több, mint 20 országban mintegy 70 üzemmel rendelkező divízió személyre szabott megoldásokat fejleszt. Alkatrészeket és modulokat az alváz-, karosszéria-, motor- és kipufogórendszerekhez, valamint innovatív megoldásokat az elektromos járművekhez.

 

 

Egy kutatási projekt keretében a Benteler Automotive egyik összeszerelősorát kellett elemezni. Ezen a szerelősoron egy személygépkocsi tengelyét szerelik össze fémlemez alkatrészekből. A hangsúly ebben a projektben kizárólag a lemezalkatrészek összeszerelésén és hegesztésén van. A szerelősor 5 hegesztőcellából és egy lézervágó cellából áll. A cellákat kezelőrobotok kötik össze, a vonal magában foglalja a lemezalkatrészek adagolását és a végtermék eltávolítását is.Minden egyes hegesztőcellában különböző számú fémlemezalkatrészt hegesztenek össze. Ezt a köztes terméket a következő cellába szállítják, majd további alkatrészekkel hegesztve egy új szerelvényt alkotnak. A forgóasztalok segítségével a feldolgozás, a be- és kirakodás részben egyidejűleg történik.

A cikk további részében szó lesz:

  • az összetett szerelősorok Visual Components szoftverrel történő tervezéséről, optimalizálásáról és a piacra kerülési idő csökkentéséről
  • a Visual Components megoldásról, mint a gyári tervezés és szimuláció kiemelkedő eszköze
  • a Visual Components eCatalogjáról, amely számos vezető gyártóhoz tartozó robot adatát és kinematikáját tartalmazza
  • valamint a robotprogramok validálhatóságáról

 

 

5 gyakran ismételt kérdés az Altair mesterséges intelligencia (AI)-alapú mérnöki megoldásairól
A zenon mint moduláris automatizálási platform
A COPA-DATA alapító vezérigazgatójával, Thomas Punzenbergerrel és a szoftvertervezési osztály alelnökével, Günther Haslauerrel készített interjú második részében betekintést nyerhetünk a berendezéskonfigurálás zenon által támogatott jövőjébe. A zenon legfrissebb verziója – a zenon 12 – fontos mérföldkő a szoftverplatform folyamatos fejlesztésének útján.
Minden eddiginél nehezebb antianyag-atommagot fedeztek fel
A RHIC STAR együttműködés – amelynek az ELTE is hivatalos résztvevője – hatmilliárd részecskeütközést vizsgálva észlelte az egzotikus antirészecskéket. A felfedezés az anyag és az antianyag közötti különbségek megismerésében is segítheti a kutatókat.
Aeroszolleválasztó a sörfőzésben
Forradalmi újítás a sörfőzésben: az X-CYCLONE aeroszolleválasztó használata a sörfőzésben.
Automatizálással maradt az élvonalban a villamosipari nagykereskedő
Sok kereskedőnek okoz komoly gondot a növekvő igényeknek való megfelelés és a raktárak hatékonyságának megfelelő szinten tartása.