160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.

 

Ezzel párhuzamosan a 2040-re kitűzött klímacélok és az azokat kísérő szabályozások hosszú távú biztonságot nyújtanak abban, hogy Európa vonzóbb legyen a tőkebefektetések számára a tiszta technológia terén is. "Saját tapasztalatból tudjuk, hogy az energetikai átállás és az ipari átalakulás nem könnyű feladat. Növekedési stratégiánk egyértelmű: elkötelezettek vagyunk eddigi irányunk mellett és szembenézünk a tiszta technológiák iparosításának összetett kihívásaival.

Európa erős ipari bázissal rendelkezik és a EU Clean Industrial Deal-lel megerősített, ambiciózus és stabil szabályozási keretrendszere van" – mondta Mikołaj Budzanowski, az InnoEnergy Közép-európai vezérigazgatója. Hozzátette: "Egyre több olyan, üzletileg éretté váló tisztapiaci szereplőt látunk, akik készen állnak a tevékenységük bővítésre, ezért ennek a növekedésnek a finanszírozása kulcsfontosságú. A mi növekedési terveink pedig éppen erre a piaci igényre adnak választ” 

 

Mikołaj Budzanowski, az InnoEnergy Közép-európai vezérigazgatója

 

Az InnoEnergy korai befektetőként is szeretné erősíteni a szerepét, hogy új tőkét bevonva, új alapokat létrehozva növelje a finanszírozási lehetőségek számát a szektorban tevékenykedő vállalkozások számára. Az InnoEnergy további nagy hatású ipari vállalkozások indítását tervezi az energiaigényes ágazatokban, valamint stratégiai értéklánc-kezdeményezések kiterjesztését a feltörekvő ágazatokra, hogy felgyorsítsa a tiszta technológiák új piacainak fejlődését.

"Az energetikai átállás nem csupán környezetvédelmi szükségszerűség, hanem a mélyreható ipari, gazdasági és társadalmi átalakulás alapja. Ez pedig bátor fellépést igényel a tiszta technológiai innováció gyors ütemű elterjedésének biztosítása érdekében. Új márkánkkal, az inno-val azt üzenjük a befektetőknek, fejlesztőknek, döntéshozóknak és iparági vezetőknek, hogy készek vagyunk minden együttműködésre, illetve, hogy megvalósítsuk a nehéz dolgokat is a közös cél elérése érdekében” – fejtette ki Elena Bou, az InnoEnergy innovációs igazgatója.

Az InnoEnergy stratégiája a működésük 15 éves tapasztalatára épít. Az elért eredményeik pedig a további sikerek elérésére sarkalja őket köszönhetően annak, hogy több mint 500 startup támogatása mellett, öt piacvezetővé váló cég felépítésében vettek részt az akkumulátor, az acél és a műtrágya ágazaton belül, illetve vezető szerep vállaltak az európai akkumulátor-, zöld hidrogén- és napenergia-ipari értékláncok kialakításában többek között az EBA Strategic Battery Materials Fund és a Santander InnoEnergy Climate Fund elindításával.

 

| Nyitókép: Illusztráció, Adobe Stock

Térbeli számítástechnika – híd a digitális és fizikai világ között
Ahogy egyre összetettebbé és szövevényesebbé válik a vállalati informatika világa, ezzel párhuzamosan nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) szerepe az üzleti innovációban. Ez a technológia zökkenőmentes és tökéletes összeköttetés teremt a fizikai és digitális világ között.
Új megoldás teszi hatékonyabbá a kritikus infrastruktúrák védelmét
Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét.
A megbízható adatoktól az egész életen át tartó hozzáadott értékig
A digitális ikrektől a kapcsolási rajzokig, a tervezőeszközöktől a maximális energiamegtakarításig – a Festo holisztikusan, az értékteremtési folyamat minden fázisában támogatja ügyfeleit. Ez kiterjed a körforgásos gazdaságra és a termékek szénlábnyomára, de az egész életen át tartó tanulásra is, digitális képzési eszközökkel mind a gyakornokok, mind az állandó alkalmazottak számára.
Az AI hardver- és energiaigénye nem ismer határokat
A mesterséges intelligencia forradalma komoly változásokat indított el az informatikai fejlesztésekben. Korábban a szoftverek álltak az innováció középpontjában, de az AI térhódításával a hangsúly egyre inkább az egyre kritikusabb erőforrásnak számító hardverek felé tolódik.
A fix fordulatszámú kompresszorok cseréje – energiatakarékos alternatívák a kompresszorok szakértőjétől
Sokszor hallhattuk már, hogy a fix fordulatszámú kompresszorok ideje lejárt. Ha több kompresszor üzemel egymás mellett, valóban érdemes megfontolni, hogy legalább egyet lecseréljünk újabb innovatív technológiával működő gépre.